Kapat

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yapılacak-MUĞLA

Tarih: 31.01.2011

Muğla'nın Fethiye Ilçesinde Bu Yıl Ilk Defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Yapılacak-MUĞLA, Mayıs ayında gerçekleştirilecek şampiyona kapsamında Ölüdeniz, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'na de ev sahipliği yapacak. 12-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikler için hazırlıklar şimdid


FriendFeed ile Paylaş
Muğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yapılacak. Mayıs ayında gerçekleştirilecek şampiyona kapsamında Ölüdeniz, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'na de ev sahipliği yapacak.
12-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikler için hazırlıklar şimdiden başladı. Atlayışların yapılacağı bin 900 metre rakımlı Babadağ'ının parke taşla döşenmiş olmasını da fırsat bilen Ölüdeniz Akrobasi Yarışma Komitesi etkinliklere katılımı artırmak için tanıtım atağına geçti.
Özellikle bölge esnafını da şampiyonalara dahil etmeye çalışan komite üyeleri, bu bağlamda Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ı ziyaret ederek şampiyonalar hakkında bilgiler aktardı. Ziyarette konuşan THK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkaya, kurum olarak destekledikleri bu iki şampiyonanın Fethiye turizmi için büyük şans olduğunu söyledi. Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'nın Uluslararası Havacılık Federasyonu(FAI) takviminde yer alarak ilk kez Türkiye'de yapılacağını belirten Özkaya, Türkiye'de FAI'nin tek yetkili kurumu olan Türk Hava Kurumu'na gönderilen şampiyona dosyasının onayı alınarak 12/15 Mayıs 2011 tarihlerinde Fethiye'de yapılacaktır. Ölüdeniz Belediye Başkanlığımız başta olmak üzere kurulan komite ile birlikte THK işbirliğiyle de şampiyona gerçekleştirilecektir. dedi.
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ise şampiyonaların turizm sezonunu artıracağını söyledi. Ölüdeniz'de yapılacak Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası ve Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'nın MayĞ 2000 ±s ayında yapılacak olmasının ilçe ekonomisine ayrıca getirisi olacağını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: Şampiyonlar bölgedeki esnafın sezona erken başlaması için bir fırsat olacaktır. Bu vesileyle sezona daha bir moral kazanarak girmiş olacaklar. Ölüdeniz Belediyesi olarak bu projeye ve bu gibi projelere her zaman destek vermeye hazırız. Bu şampiyonanın turizm sezonunu 1 ay önceye çekeceğine inanıyorum.
Yarışma, Türk Hava Kurumu, Ölüdeniz Belediyesi, Ölüdeniz Kooperatifi, Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatifi, SKY Sports Murat Tüzer ve Ölüdeniz Akrobasi Yarışma Komitesi tarafından düzenleniyor.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 922 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya