Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yapılacak-MUĞLA

Tarih: 31.01.2011

Muğla'nın Fethiye Ilçesinde Bu Yıl Ilk Defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Yapılacak-MUĞLA, Mayıs ayında gerçekleştirilecek şampiyona kapsamında Ölüdeniz, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'na de ev sahipliği yapacak. 12-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikler için hazırlıklar şimdid


Muğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk defa Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yapılacak. Mayıs ayında gerçekleştirilecek şampiyona kapsamında Ölüdeniz, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'na de ev sahipliği yapacak.
12-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikler için hazırlıklar şimdiden başladı. Atlayışların yapılacağı bin 900 metre rakımlı Babadağ'ının parke taşla döşenmiş olmasını da fırsat bilen Ölüdeniz Akrobasi Yarışma Komitesi etkinliklere katılımı artırmak için tanıtım atağına geçti.
Özellikle bölge esnafını da şampiyonalara dahil etmeye çalışan komite üyeleri, bu bağlamda Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ı ziyaret ederek şampiyonalar hakkında bilgiler aktardı. Ziyarette konuşan THK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkaya, kurum olarak destekledikleri bu iki şampiyonanın Fethiye turizmi için büyük şans olduğunu söyledi. Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'nın Uluslararası Havacılık Federasyonu(FAI) takviminde yer alarak ilk kez Türkiye'de yapılacağını belirten Özkaya, Türkiye'de FAI'nin tek yetkili kurumu olan Türk Hava Kurumu'na gönderilen şampiyona dosyasının onayı alınarak 12/15 Mayıs 2011 tarihlerinde Fethiye'de yapılacaktır. Ölüdeniz Belediye Başkanlığımız başta olmak üzere kurulan komite ile birlikte THK işbirliğiyle de şampiyona gerçekleştirilecektir. dedi.
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ise şampiyonaların turizm sezonunu artıracağını söyledi. Ölüdeniz'de yapılacak Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası ve Yamaç Paraşütü Akrobasi Dünya Kupası'nın MayĞ 2000 ±s ayında yapılacak olmasının ilçe ekonomisine ayrıca getirisi olacağını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: Şampiyonlar bölgedeki esnafın sezona erken başlaması için bir fırsat olacaktır. Bu vesileyle sezona daha bir moral kazanarak girmiş olacaklar. Ölüdeniz Belediyesi olarak bu projeye ve bu gibi projelere her zaman destek vermeye hazırız. Bu şampiyonanın turizm sezonunu 1 ay önceye çekeceğine inanıyorum.
Yarışma, Türk Hava Kurumu, Ölüdeniz Belediyesi, Ölüdeniz Kooperatifi, Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatifi, SKY Sports Murat Tüzer ve Ölüdeniz Akrobasi Yarışma Komitesi tarafından düzenleniyor.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 751 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası