Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Motivasyon semineri veren Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, izlediği farklı yöntemle personeli eğlendirirken, öğrenmenin yollarını da gösterdi

Tarih: 11.03.2012

Motivasyon Semineri Veren Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, Izlediği Farklı Yöntemle Personeli Eğlendirirken, öğrenmenin Yollarını Da Gösterdi, Motivasyon semineri veren Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, izlediği farklı yöntemle personeli eğlendirirken, öğrenmenin yollarını da gösterdi Hizmet kalitesini ve verimliliği artırmak için İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belli aralıklarla personele yönelik düzenlenen eğitim seminerleri devam ediyor.


Motivasyon semineri veren Kişisel Gelişim Uzmanı Dr, Adıyaman Belediyesi personeli, bugüne kadarki en ilginç ve kahkaha dolu hizmet içi seminere katıldı.
Şaban Kızıldağ, izlediği farklı yöntemle personeli eğlendirirken, öğrenmenin yollarını da gösterdi.

Hizmet kalitesini ve verimliliği artırmak için İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belli aralıklarla personele yönelik düzenlenen eğitim seminerleri devam ediyor. Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Başkan Yardımcıları Ebubekir Fırat ve Mehmet Durmuş, Başkan Danışmanı M. Emin Yağımlı, birim müdürleri, işçi ve memurlardan oluşan personelin tümü katıldı.

HİZMET KADAR İNSANLARIN GÖNLÜNÜ FETHEDEBİLMEK DE ÖNEMLİ

Bir günde 2 seans halinde verilen seminer öncesinde kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Büyükaslan, 2004 yılından bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerimizin yanında ayrıca personelimize zaman zaman seminerler de vererek, çeşitli konularda bilinçlendiriyoruz. Adıyaman Belediyesi tarihinde ilk defa bu tür çalışmalara bizim dönemimizde başlandı. Bugün bunun bir çalışmasını daha yapıyoruz. Bugünkü konumuz hizmette kalite ve verimlilik olacak. Şaban Kızıldağ Hocamız bundan önce Adıyaman'da Diyanet mensuplarına da seminer vermiş, imam ve müezzinleri halkla ilişkiler konusunda bilgilendirmişti. Belediye olarak bu tür eğitimlere önem veriyoruz. Halkımız bu kurumu bize emanet etmiş, kendilerine en iyi hizmeti vermek için çok çalışmalıyız. Belki dünyanın en iyi altyapısını, en iyi asfaltını yapabiliriz. Dünyanın en iyi ve en iyi suyunu getirebiliriz, ama şunu unutmayalım ki, eğer insanların kalbine giremiyorsak hizmetlerimizin tümü boşunadır. Mühim olan insanların gönlünü fethedebilmektir. Gönüllere girmenin yolunu ise bugün hocamız bize izah edecektir.  şeklinde bilgi verdi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, farklı bir yöntem izlediği seminerinde, eğlendirirken öğrenmenin taktiklerini öğretti. Çalışanların işe daha iyi motive olması ve yaptıkları işi zevk alarak yapmaları için ilginç yöntemlerden oluşan bir seminer veren Dr. Kızıldağ, personelle adeta sohbet edip, fıkra anlattı. Seminerde anlatılan fıkralara kahkahalarla gülen personel, hem eğlendi, hem öğrendi.

BAŞARILI OLMAK İÇİN 5 ALTIN KURAL

Başarılı olmak için 5 altın kural olduğunu söyleyen Kızıldağ, Birincisi insan kendini sevecek. İkincisi başkalarını sevecek. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan her insana sevgiyle yaklaşıp her insanı aynı değerde görecek. Üçüncü olarak çalışmayı ve üretmeyi sevecek. Dördüncü olarak ait olmayı sevecek. Yani işine, iş yerine sahip çıkacak ve çalıştığı yerin değerini unutmadan hizmet edecek. Son olarak da mazeret üretmeden işini en iyi şekilde yapacak. Bunlar insanı başarıya götürür.  dedi.

Hayatta en çok üretilen şeyin mazeret olduğuna da dikkat çeken Dr. Şaban Kızıldağ, bu aşamada katılımcılardan yüksek sesle ve defalarca Mazeret yok diye bağırmalarını istedi. Hz. Ali'nin 'Mazeret insanın kendisine söylediği en büyük yalandır' sözünü hatırlatan Kızıldağ, Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre insanların yüzde 72'sinin yaptığı işi sevmediğine vurgu yaparak, sözlerine şöyle devam etti: Kime sorarsanız sorun işi ile ilgili bir şeyden yakınıyor, mazeretler buluyor. Sağlıklı bir ruh halimiz yok. Hepimiz içimizdeki çocuğu öldürdük. Serum takılmış insanlar gibi yaşıyoruz. Sağlıklı ruh hali için insan kendisini sevecek, başkasını sevecek, yaptığı işi sevecek, ait olmayı sevecek, sağlam inancı olacak, sağlam umut ve hayalleri olacak. Hayallerimizi yok ettik. En çok laf, dedikodu ve mazeret üretiyoruz. "  
Cihan Haber Ajansı



Etiketler: , en cok laf, dedikodu ve mazeret uretiyoruz, hayallerimizi yok ettik, saglikli ruh hali icin insan kendisini sevecek, baskasini sevecek, yaptigi isi sevecek, ait olmayi sevecek, saglam inanci olacak, saglam umut ve hayalleri olacak, serum takilmis insanlar gibi yasiyoruz, hepimiz icimizdeki cocugu oldurduk, saglikli bir ruh halimiz yok, ali in mazeret insanin kendisine soyledigi en buyuk yalandir sozunu hatirlatan kizildag, turkiyede yapilan bir arastirmaya gore insanlarin yuzde 72sinin yaptigi isi sevmedigine vurgu yaparak, sozlerine soyle devam etti: kime sorarsaniz sorun isi ile ilgili bir seyden yakiniyor, mazeretler buluyor, hz, saban kizildag, bu asamada katilimcilardan yuksek sesle ve defalarca mazeret yok diye bagirmalarini istedi, hayatta en cok uretilen seyin mazeret olduguna da dikkat ceken dr,  dedi, bunlar insani basariya goturur, son olarak da mazeret uretmeden isini en iyi sekilde yapacak, yani isine, is yerine sahip cikacak ve calistigi yerin degerini unutmada
Bu Haber Toplam 528 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası