Kapat

Mehmet Ali Yıldırımtürk de burda

Tarih: 17.07.2007

Mehmet Ali Yıldırımtürk De Burda, Zaman Gazetesi Ekonomi Yazarı, goldpara.com editörü Mehmet Ali Yıldırımtürk'te burda


FriendFeed ile Paylaş
MEHMET ALİ YILDIRIMTÜRK KİMDİR?

1949 Yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. 1968 Yılı nda İstanbul-Yıldız Teknik Yüksek Okulu Elektrik Bölümüne kaydoldu. 1974 yı lında Yıldız Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisinden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Asker görevini Milli Savunma Bakanlığı Bütçe Şubesinde Deniz asteğmen olarak yaptı. Yüksek öğrenimi sırasında başladığı altın ve para piyasaları ile ilgili çalışmalarını, askerlik görevi sonrasında Kapalıç arşı’da ortak olarak başladığı Sarraf ve Kuyumcu mağazasında sü rdürdü. 1997 Yılında İstanbul- Kapalıçarşı’da “ MEHMET ALTIN TİC. LTD.ŞTİ ” isimli kendi şirketini kurdu. Halen burada ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Para piyasalarına yönelik birikimlerini 2000 yılından itibaren “ www.goldpara.com ”isimli web sitesinde sanal ortamda hizmete aç tı. Bu Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasasının tek aktif sitesidir.

Yıldırımtürk, 1999 yılından beri Radyo ve TV kanallarında gü nlük piyasa yorumları ve Zaman Gazetesi ekonomi köşe yazarlığı yapmaktadı r. Ayrıca, kuyumculuk sektörüne ilişkin günlük olarak yayınlanan “ Gü nlük Altın ve Döviz Bülteni” nin de editörlüğünü yürütüyor. Mehmet Ali Yıldırımtürk’ün Zaman Gazetesinin 2001 yılı cep kitapları serisinden “ BİZİM WALL STREED ” isimli, Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasalarını anlattığı birde kitabı yayınlandı. Ç eşitli haftalık ve aylık ekonomi dergilerinde de köşe yazarlığı ve panellerde para piyasaları ile ilgili yorumlar yapan, orta derecede Almanca ve İngilizce bilen Yıldı rımtürk, evli ve bir çocuk babasıdır.


MEHMET ALİ YILDIRIMTÜRK
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı
Zaman Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı
www.goldpara.com Editörü

Sevgili ağ abeyimiz Mehmet Ali YILDIRIMTÜR'e bizi kırmayıp değerli fikirlerini bizimle paylaş acağı için sonsuz teşekkür ediyoruz.

İSTANBULBURDA AİLESİ

Etiketler:
Bu Haber Toplam 8244 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya