Kapat

KCK tutukluları isim ve kimlikleri

Tarih: 09.10.2011

KCK Tutukluları Isim Ve Kimlikleri, İstanbul ve Diyarbakır'da, terör örgütü KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda 67 kişi daha tutuklanarak cezaevine gönderildi.


FriendFeed ile Paylaş
Diyarbakır ve İstanbul'da 67 KCK'lı daha tutuklandı
MUSTAFA TURAN istanbul MEHMET ŞÜKRÜ OCAK diyarbakır
İstanbul ve Diyarbakır'da, terör örgütü KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda 67 kişi daha tutuklanarak cezaevine gönderildi.
KCK İstanbul sorumlusu Mümtaz Aydeniz, Mardin'e bağlı Derik ilçesinin Belediye Başkanı Çağlar Demirel ve Ergenekon sanığı Albay Cengiz Köylü'nün avukatı Gönül Erdem de tutuklanan isimler arasında bulunuyor. KCK'nın İstanbul yapılanmasında üst düzey yönetici olduğu ileri sürülen Gönül Erdem, Cengiz Köylü'nün yargılandığı Ergenekon davasında savunma yapmıştı. Balyoz darbe planının Hava Kuvvetleri ayağı olan Oraj Harekât Planı'nın hazırlanmasında görev aldığı öne sürülen Köylü'nün adı, MİT'in ortaya çıkardığı 'İP/Karargâh Evleri' yapılanmasında da 'askerî kanat sorumlusu' olarak geçiyor.

İstanbul ve Diyarbakır'da, terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınanlardan 67'si dün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında KCK İstanbul Sorumlusu Mümtaz Aydeniz, Mardin'e bağlı Derik İlçe Belediye Başkanı Çağlar Demirel ve Ergenekon sanığı Albay Cengiz Köylü'nün Avukatı Gönül Erdem de bulunuyor. KCK'nın İstanbul yapılanmasında üst düzey yönetici olduğu ileri sürülen Erdem, Cengiz Köylü'nün yargılandığı Ergenekon davasında savunma yapmıştı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan 56 kişi, önceki gün sabah erken saatlerde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti. Sağlık kontrolünün ardından savcılık katına çıkartılan şüpheliler, 12 savcı tarafından sorgulandı. Yaklaşık 7 saat süren sorguların ardından 56 kişiden 53'ü tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi, 3'ü ise serbest bırakıldı. İstanbul Nöbetçi 15. Ağır Ceza Mahkemesi, 53 kişiden 49'unu 'terör örgütüne üyelik' suçlamasıyla tutukladı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 36 kişiden 21'i tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Gece geç saatlere kadar süren ifadeler, Diyarbakır özel yetkili 7 cumhuriyet savcısı tarafından alındı. Bunlardan 18'i, 'terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla tutuklandı. 3 kişi de serbest bırakıldı. MUSTAFA TURAN, MEHMET ŞÜKRÜ OCAK İSTANBUL, DİYARBAKIREtiketler: kck tutukluları kimler, kck tutukluları, kck tutuklu sayısı kaç, kckda kimler tutuklandı, kck operasyonu ve gözaltılar
Bu Haber Toplam 2391 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya