Kapat

İSMEK el sanatları albümü çıktı

Tarih: 15.07.2007

İSMEK El Sanatları Albümü çıktı, 2006-2007 eğ itim döneminde İSMEK usta öğreticileri ile El Sanatları Albümü bir araya getirildi


FriendFeed ile Paylaş
İSMEK EL SANATLARI ALBÜMÜ ÜÇÜNCÜ SAYISI ÇIKTI


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) tarafından, 2006 -2007 eğitim döneminde İSMEK usta öğreticileri ile kursiyerlerinin, el sanatlarının ? ?eşitli branşlarında ortaya koydukları eserler, “İSMEK El Sanatları Albü mü 3”de bir araya getirildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) 198 kurs merkezi, 97 branş ve 150 bin’den fazla öğrencisiyle İstanbul’un sosyal dokusuna damgasını vuruyor. Bu kapsamda, İSMEK verdiği derslerin yanı sıra konferans, sergi ve yayın faaliyetleriyle İstanbul’un kültürel dokusuna da hizmet veriyor. Buna en güzel ö rnek, geçtiğimiz günlerde yayınlanan “İSMEK El Sanatları Albümü 3” oldu. Albüm 2006-2007 eğitim döneminde İSMEK usta öğreticileri ile kursiyerlerinin, el sanatlarının çeşitli branşlarında ortaya koydukları eserlerden meydana geliyor. Albümde yer alan branşlar; giyim, stilistlik-modelistlik, mefruşat, rölyef, ahşap boyama, çini, folyo, nakış, iğne oyası, kumaş boyama, ipek boyama, kı rkyama, takı, ebru, hat, tezhip, minyatür, resim. Her branşın tarihsel gelişim süreci ve branş tanıtım yazılarına yer verilmiş. Ayrıca, tanıtım yazıları hem Türkçe hem İngilizce olarak yer almış.


Zengin içeriğinin yanı sıra teknik kalitesiyle de dikkat çeken dergi, 23 X 33 ebatlarında,170 gr. mat kuşe iç kağıt, dört renk baskı, 350 gr kuşe kapak, mat selefon, iplik dikiş cilt gibi teknik ? ?zelliklerine sahip bulunuyor.


İSMEK’in ücretsiz olarak İstanbullulara sunduğu bu eşsiz dergiye ulaşabilmeleri için İSMEK’e şahsen başvurmaları gerekiyor.


Adres: İskenderpaşa Mah. Ahmediye Cad. Hacı Salih Efendi Sok. No:6

Fatih-İstanbul
Etiketler:
Bu Haber Toplam 2787 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya