Kapat

Hatay'ın Yayladağı ilçesi 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat hudut karakolunda cinnet getiren bir onbaşı, G3 piyade tüfeği ile biri asteğmen biri kıdemli üstçavuş olmak üzere iki komutanını vurarak

Tarih: 10.12.2011

Hatay'ın Yayladağı Ilçesi 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na Bağlı Kızılçat Hudut Karakolunda Cinnet Getiren Bir Onbaşı, G3 Piyade Tüfeği Ile Biri Asteğmen Biri Kıdemli üstçavuş Olmak üzere Iki Komutanını Vurarak , Hatay'ın Yayladağı ilçesi 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat hudut karakolunda cinnet getiren bir onbaşı, G3 piyade tüfeği ile biri asteğmen biri kıdemli üstçavuş olmak üzere iki komutanını vurarak şehit etti Askerin G3 piyade tüfeği ile vurduğu piyade asteğmen Mehmet Soyuer ve Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu, ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırılırlarken yolda hayatlarını kaybetti.


FriendFeed ile Paylaş

Hatay'ın Yayladağı ilçesi 3, Hatay'da cinnet getiren onbaşı, G3 piyade tüfeği ile biri asteğmen biri kıdemli üstçavuş olmak üzere iki komutanını öldürdü.
Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat hudut karakolunda cinnet getiren bir onbaşı, G3 piyade tüfeği ile biri asteğmen biri kıdemli üstçavuş olmak üzere iki komutanını vurarak şehit etti. Askerin G3 piyade tüfeği ile vurduğu piyade asteğmen Mehmet Soyuer ve Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu, ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırılırlarken yolda hayatlarını kaybetti.
Olay, Yayladığı ilçesi 3. hudut taburuna bağlı Kızılçat hudut karakolunda meydana geldi. Saat 00. 05 sıralarında Piyade Onbaşı Adem Aydemir, açıklanmayan nedenlerden dolayı G3 piyade tüfeğiyle ateş ederek Piyade Asteğmen Mehmet Soyuer ve Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu'nu ağır yaraladı.
Soyuer ve Kurtoğlu, ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesine kaldırılırlarken yolda hayatlarını kaybettiler.
Olaydan sonra piyade onbaşı Adem Aydemir'in olayda kullandığı silahı ile birlikte yakalanıp gözaltına alındığı açıklanırken, inanılmaz olayda hayatını kaybeden piyade asteğmen Mehmet Soyuer ve piyade kıdemli üstçavuş Özkan Kurtoğlu'nun Türk bayraklarına sarılı naaşları Antakya Devlet Hastanesi Morgundan alınarak ambulanslarla memleketlerine gönderilmek üzere Hatay Havaalanına götürüldü.
Piyade Asteğmen Mehmet Soyuer'in naaşının memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, piyade kıdemli üstçavuş Özkan Kurtoğlu'nun da naaşınında memleketi Elazığ'da düzenlenecek olan törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.
 
Cihan Haber AjansıEtiketler: , piyade astegmen mehmet soyuerin naasinin memleketi tekirdagin corlu ilcesinde, piyade kidemli ustcavus ozkan kurtoglu un da naasininda memleketi elazigda duzenlenecek olan torenin ardindan topraga verilecegi bildirildi, olaydan sonra piyade onbasi adem aydemirin olayda kullandigi silahi ile birlikte yakalanip gozaltina alindigi aciklanirken, inanilmaz olayda hayatini kaybeden piyade astegmen mehmet soyuer ve piyade kidemli ustcavus ozkan kurtoglu un turk bayraklarina sarili naaslari anta
Bu Haber Toplam 2089 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya