Kapat

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda vatani görevlerini yapan askerler, topladıkları kapakları Bursa Kent Konseyi'ne gönderdi

Tarih: 20.06.2012

Hakkari'nin Şemdinli Ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda Vatani Görevlerini Yapan Askerler, Topladıkları Kapakları Bursa Kent Konseyi'ne Gönderdi, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda vatani görevlerini yapan askerler, topladıkları kapakları Bursa Kent Konseyi'ne gönderdi. Plastik kapakların geri dönüşümüyle alınacak akülü araç ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen projeye, yurdun dört bir yanında destek geliyor Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda, zorlu şartlar altında vatani görevini yerine getiren Mehmetçik, aynı zamanda engelli bireyleri de unutmayarak topladıkları mavi kapakları, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin'e teslim etti.


FriendFeed ile Paylaş
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda vatani görevlerini yapan askerler, topladıkları kapakları Bursa Kent Konseyi'ne gönderdi, Doğu ve güneydoğuda bir yandan terörle mücadele eden Mehmetçik bir yandan da sosyal kampanyalara destek amacıyla topladıkları mavi kapaklarla engellilere umut oluyor.


Plastik kapakların geri dönüşümüyle alınacak akülü araç ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen projeye, yurdun dört bir yanında destek geliyor. Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Samanlı Karakolu'nda, zorlu şartlar altında vatani görevini yerine getiren Mehmetçik, aynı zamanda engelli bireyleri de unutmayarak topladıkları mavi kapakları, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin'e teslim etti.

Sosyal sorumluluk çalışması olan 'Altın Kapak Sandalyeye' projesi sayesinde engelli bireylerin hayata tutunmasına destek olduklarını söyleyen Genel Sekreter Keskin, projeye toplumun her kesiminden destek geldiğini ifade etti. Samanlı Karakolu'nda vatani görevini sürdüren askerlerin kampanyaya destek olmasının çok önemli olduğunu belirten Keskin, Vatan size minnettardır.  dedi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Askerimizin bu davranışı gurur verici ve duygulandırıcıdır. Ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden insanların engellileri düşünen bu yaklaşımı, ülkemizin ne kadar büyük bir ülke olduğunun göstergesidir. Bizler de bu ülkeye layık olmak için çalışmalıyız. Bursa Kent Konseyi'nin çalışmalarının Hakkari'nin dağlarında bile bilinmesi bizlere gurur ve mutluluk veriyor.  diye konuştu.
 
Cihan Haber AjansıEtiketler: ,  diye konustu, bursa kent konseyi in calismalarinin hakkari in daglarinda bile bilinmesi bizlere gurur ve mutluluk veriyor, bizler de bu ulkeye layik olmak icin calismaliyiz, ulkemizin birlik ve beraberligi icin canlarini feda eden insanlarin engellileri dusunen bu yaklasimi, ulkemizin ne kadar buyuk bir ulke oldugunun gostergesidir, bursa kent konseyi baskani semih pala, askerimizin bu davranisi gurur verici ve duygulandiricidir,  dedi, samanli karakolu da vatani gorevini surduren askerlerin kampanyaya destek olmasinin cok onemli oldugunu belirten keskin, vatan size minnettardir, sosyal sorumluluk calismasi olan altin kapak sandalyeye projesi sayesinde engelli bireylerin hayata tutunmasina destek olduklarini soyleyen genel sekreter keskin, projeye toplumun her kesiminden destek geldigini ifade etti, hakkari in semdinli ilcesindeki samanli karakolu da, zorlu sartlar altinda vatani gorevini yerine getiren mehmetcik, ayni zamanda engelli bireyleri de unutmayarak toplad
Bu Haber Toplam 1102 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya