Kapat

GÖSTERİME GİREN YENİ FİLMLER

Tarih: 22.05.2010

GÖSTERİME GİREN YENİ FİLMLER, 21 Mayıs Cuma günü ülkemiz sinemalarında 6 yeni film gösterime girdi. Bunlar arasından "Elm Sokağında Kâbus" sinema sayfamızda ayrıntılı olarak tanıtılmıştır.


FriendFeed ile Paylaş
GÖSTERİME GİREN DİĞER FİLMLER
21 Mayıs Cuma günü ülkemiz sinemalarında 6 yeni film gösterime girdi. Bunlar arasından "Elm Sokağında Kâbus" sinema sayfamızda ayrıntılı olarak tanıtılmıştır. Geriye kalan diğer 5 film ise yıldız puanları ve içerik uyarılarıyla birlikte şunlardır:
GÖSTERİME GİREN DİĞER FİLMLER
ALİ MURAT GÜVEN
alimuratg@yahoo.com

TANRI: MAVİ CENNET (Tengri, Le Bleu du Ciel) / Yönetmen: Marie Jaoul de Poncheville/Oyuncular: Albina İmacheva (Amira), İlimbek Kalmouratov (Timur). Türü: Etnik drama. Konusu: 30 yaşlarındaki Timur, yeni bir hayata başlamak üzere Kırgız Dağları'nın eteklerindeki baba köyüne gelir. Ancak, çok geçmeden köydeki muhafazakar İslami yapıya hiç de uygun biri olmadığını anlayacaktır. Bu sırada, kocası mücahitlere katılmış evli bir kadın olan Amira'ya aşık olur ve birlikte köyden kaçarlar. İçerik Uyarıları: Cinsellik/çıplaklık, şiddet ve argo diyalog yönünden rahatsız edici bir içeriği yok, yalnızca bir sahnesinde kısa süreli bir yüzeysel çıplaklık yer alıyor. Yeni Şafak-Cumartesi Eki Puanı: * * 1/2

PERS PRENSİ: ZAMANIN KUMLARI (Prince of Persia: The Sands of Time)/Yönetmen: Mike Newell/Oyuncular: Jake Gyllenhaal (Prens Destan), Gemma Arterton (Tamina). Konusu: Haylaz prens Destan, sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayan eski bir hançeri korumak üzere, istemeden de olsa gizemli prenses Tamina ile işbirliği yapar ve bu ikili hançerin peşindeki karanlık güçlere karşı zorlu bir mücadeleye girişirler. İçerik Uyarıları: Fantastik serüvenlere özgü ürkütücü ses ve görüntü efektleri içerdiğinden dolayı, ilköğretim çağındaki çocuklar için uygun bir yapım değildir.

Yeni Şafak-Cumartesi Eki Puanı: * * 1/2

AYRILIK (Die Fremde) Yönetmen: Feo Aladağ Oyuncular: Sibel Kekilli (Umay), Derya Alabora (Halime). Türü: Aile draması. Konusu: Almanya doğumlu Umay İstanbul'da yaşadığı bunaltıcı evlilikten kaçarak Berlin'deki ailesinin yanına geri döner. Genç kadın, baba ocağına geri dönerken yanına küçük oğlu Cem'i de almıştır. Umay'ın bu beklenmedik dönüşü aile içinde çatışmalara sebep olur. İçerik Uyarıları: Birkaç bölümünde cinsellik/çıplaklık, argo diyalog ve aile içi şiddet içerdiğinden dolayı, 15 yaşından küçük izleyiciler için uygun bir yapım değildir.

Yeni Şafak-Cumartesi Eki Puanı: * *

BAHTIKARA / Yönetmen: Theron Patterson Oyuncular: Reha Özcan (Adnan), Yeşim Ceren Bozoğlu, Haktan Pak. Konusu: Yıllar önce eşi Gül'ü kaybeden Adnan, lise son sınıfa giden hiçbir işte tutunamamış oğlu Burak'a da iyi bir baba olamamıştır. Burak, babasından göremediği aile şefkatini dayısı, yengesi ve kuzeninde ararken, sürekli olarak gerçek bir ailenin eksikliğini hissetmektedir. İçerik Uyarıları: Birkaç bölümünde argo diyalog ve yüzeysel şiddet içerdiğinden dolayı, ilköğretim çağındaki izleyiciler için uygun değil. Yeni Şafak-Cumartesi Eki Puanı: * * _

ÇILGIN BİR GECE (Date Night)/Yönetmen: Shawn Levy/Oyuncular: Steve Carell (Phil Foster), Tina Fey (Claire Foster). Konusu: Phil ve Claire Foster çifti yolunda gitmeyen ilişkilerini yeniden düzene koymak üzere kentin en lüks restoranında baş başa bir akşam yemeğine gitmeye karar verir. Rezervasyonlarının olmadığı restorana başka bir çiftin adını vererek girince başlarına hiç ummadıkları olaylar gelir. İçerik Uyarıları: Kısa bir striptiz kulübü sahnesinde çıplaklık, birkaç cinsel içerikli ve argo diyalog yanı sıra yüzeysel şiddet var. Yeni Şafak-Cumartesi Eki Puanı: * *Etiketler:
Bu Haber Toplam 1037 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya