Kapat

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı'nda adayların açıklanmasını televizyondan izleyen partili gençler sevinç gösterisinde bulundu-ZONGULDAK

Tarih: 11.04.2011

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı'nda Adayların Açıklanmasını Televizyondan Izleyen Partili Gençler Sevinç Gösterisinde Bulundu-ZONGULDAK, CHP'nin, Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ı Zonguldak'tan aday göstermesi ise yerel internet sitelerindeki yorumlarda tepkiyle karşılandı. CHPnin Zonguldak 4 sıra milletvekili adayı olan Erol Sarıal, ilk değerlendirmesinde, "Adayların açıklanmasının


FriendFeed ile Paylaş
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı'nda adayların açıklanmasını televizyondan izleyen partili gençler sevinç gösterisinde bulundu.
CHP'nin, Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ı Zonguldak'tan aday göstermesi ise yerel internet sitelerindeki yorumlarda tepkiyle karşılandı.

CHPnin Zonguldak 4. sıra milletvekili adayı olan Erol Sarıal, ilk değerlendirmesinde, "Adayların açıklanmasının ardından partimize, ülkemize hayırlı olsun diyoruz. Sıralama yok, iktidar için çalışacağız. Genel Başkan Zonguldak'ı takdir etti. Şu anda da listeler YSK'ya verildi. Bize çalışmak düşüyor. dedi.

"GENEL MERKEZİMİZİN VERDİĞİ KARARLARA SAYGILIYIZ"
CHP İl Başkanı Tümer Peker, adaylarla ilgili değerlendirmesinde, Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın parti merkezleri tarafından Zonguldak'tan 1. sıra adayı gösterildiğini belirterek, Biz genel merkezimizin verdiği tüm kararlara saygılıyızdır. Biz kişilerle değil, kurumlarla çalışmayı yeğlemiş insanlar grubuyuz. O bakımdan çıkan şu 5 kişilik liste bizi gerçekten mutlu etmiştir. Birinci sırada dünyanın tanıdığı hocamız Sayın Mehmet Haberal, sonra ikinci sırada, şu anda parti meclis üyesi olan milletvekilimiz Ali İhsan Köktürk, üçüncü sırada Ereğli Belediye Başkanımız Halil Posbıyık'ın eşi Neriman Posbıyık, dördüncü sırada mühendis Erol Sarıal ve beşinci sırada ise Avukat Ünal demirtaştır. dedi.

Haberal'a gösterilen tep 2000 kileri provoke olarak değerlendiren Peker, şunları kaydetti: Haberal'a olumsuz tepkiler olabilir. O provokedir diye düşünüyorum. Bu politikadır, seçim öncesi yapılan konuşmalar, manevralardır. Şöyle söyleyelim; sayın Haberal, AKP veya MHP gibi partilerden aday olarak çıksaydı acaba o siyasi partiler üzülürler miydi?

ERGENEKON TUTUKLUSU HABERAL'IN ADAYLIĞINA TEPKİ YORUMLARI
Öte yandan, CHP'nin, Ankara'dan aday göstermesi beklenen Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın Zonguldak'tan aday gösterilmesi, yerel internet sitelerindeki yorumlarda tepkiyle karşılandı. Yerel internet sitelerine yapılan değerlendirmelerde, bir çok yorum sahibi Haberal'ın aday gösterilmesinin partilerine oy kaybettireceğini savundu.

AK PARTİ'NİN ADAYLARI
AK Parti'nin Zonguldak adayları ise şu isimlerden oluşuyor: 1. Köksal Toptan (Hukukçu), 2. Ercan Candan (Öğretim Üyesi) 3. Özcan Ulupınar (Devrek Eski Belediye Başkanı) 4. Hüseyin Yılmaz (Öğretim Görevlisi) ve 5. Polat Türkmen (Maden Mühendisi)Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 702 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya