Kapat

Çorlu-Çerkezköy Konut Projeleri

Tarih: 16.05.2010

Çorlu-Çerkezköy Konut Projeleri, Çorlu Çerkezköy bölgesine taşınması Çorlu ve Çerközköy’ü adeta ‘Küçük İstanbul’a dönüştürdü. Sanayi yapılarının taşınmasıyla birlikte, çalışanlarının da taşınması, bölgeye önemli bir nüfus hareketi yaratıyor.


FriendFeed ile Paylaş
Çorlu-Çerkezköy konutta da sanayi kadar hızlı gelişiyor

İstanbul içinde yer alan sanayi yapılarının şehir dışına taşınması stratejisi kapsamında, bir kısmının Çorlu Çerkezköy bölgesine taşınması Çorlu ve Çerközköy’ü adeta ‘Küçük İstanbul’a dönüştürdü. Sanayi yapılarının taşınmasıyla birlikte, çalışanlarının da taşınması, bölgeye önemli bir nüfus hareketi yaratıyor. Bu da sanayi alanlarının etrafında yeni konut alanlarının gelişmesinin önünü açıyor. Çorlu ve Çerkezköy’de İstanbul’da görmeye alışık olduğumuz temalı konut projeleri birbiri ardına yükseliyor. Çorlu, kısa sürede Türkiye’nin en gelişmiş 10 ilçesi arasında yerini aldı. Bu gelişimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.

Bülent YOLDAŞ/Emlak&Mortgage
bulent.yoldas@sabah.com.tr


İstanbul’daki sanayi tesislerinin taşınmaya başlamasıyla daha da gelişen ve hızla göç alan Çorlu ve Çerkezköy, konutta da yeni yatırmların gözdesi oldu. Sanayisi hızla gelişen Çorlu ve Çerkezköy’de, sanayi alanlarının etrafında konut alanları da hızla gelişiyor. İstanbul içinde yer alan sanayi yapılarının şehir merkezi dışına taşınmaları stratejisi kapsamında, bir kısmının Çorlu Çerkezköy bölgesine taşınmaları, Çorlu ve Çerközköy’ü adeta ‘Küçük İstanbul’a dönüştürdü. Sanayi yapılarının taşınmasıyla birlikte, çalışanlarının da taşınmaları, bölgeye önemli bir nüfus hareketi yaratıyor. Bu da sanayi alanlarının etrafında yeni konut alanlarının gelişmesinin önünü açıyor.

Çorlu, en gelişmiş 10 ilçe arasında
Bugün Çorlu ve Çerkezköy’de İstanbul’da görmeye alışık olduğumuz sosyal donatılı ve temalı konut projeleri birbiri ardına yükseliyor. Hayata geçen projeler içinde AVM ve otellerin de yer aldığı kompleks projeler. Çorlu, kısa süre içinde Türkiye’nin en gelişmiş 10 ilçesi arasında yer alıyor. Bir kentin gelişimi için etkili olan sanayi, üniversite, askeriye, ulaşım kolaylığı, lojistik imkanları hepsi Çorlu’da var.

Nüfusun 1 milyona ulaşacağı öngörülüyor
Bu gelişimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği öngörülüyor. Bir yandan da hızlı göç alan Çorlu 250 bin, Çerkezköy’ün 90 bin olmak üzere 340 bin civarında olan toplam nüfusunun orta vadede 1 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Bu nüfus artışına neden olarak da gelişen sanayi ile birlikte yaşanacak göç hareketi gösteriliyor.

Çorlu ve Çerkezköy bölgesi

Ulaşılabilir fiyatlı konut projeleri üretilmeli
Çorlu’da birbirini ardına konut projelerine start veren inşaat şirketlerini bundan sonra da yenilerinin izleyeceğini tartışmaya gerek bile yok. Ancak bu noktada Remax Mert Brokerı Alparslan Işıkal’a kulak vermekte fayda var. Işıkal, Çorlu ve Çerkezköy bölgesinde temalı projelerin son yıllarda üretildiğini ancak yetersiz olduğunu belirtiyor. Işıkal’ın uyarısı şu; Konut üreticilerine konut tiplerini geliştirirken potansiyel konut alıcılarını iyi tahlil etmelerini öneriyor. Bölgede yaşayan çoğunluğun sanayi tesislerinde yaşayanlar olduğuna işaret eden Işıkal, konut üreticilerinin birbirini tekrar eden projeler üretmek yerine, kendi tabiriyle “halk tipi konutlar”, erişilebilir fiyatlı konutlar üretmelerini” öneriyor.

Arsa metrekare fiyatları 60-100 $ arasında
SANAYİ yapılarının Çorlu ve Çerkezköy’e taşınmaya başlamaları ve sanayicilerin yeni arsa arayışı içinde olmalarının emlak piyasasını hareketlendirdiği gözden kaçmıyor. Alparslan Işıkal, Bölge’de sorunsuz ve altyapılı sanayi arsalarının Çerkezköy OSB’de yer aldığını belirterek, boş arsa metrekare fiyatlarının 60-100 dolar arasında, üzerinde tesis olan arsaların ise metrekaresi 200-250 dolardan alıcı bulduğunu kaydediyor. Buradaki arsa fiyatlarını yüksek bulan sanayiciler ise, Çorlu çevresindeki Veliköy, Velimeşe’de yer alan metrekaresi 30-50 dolar arasında değişen sanayi arsalarını tercih ediyor.

Narin Park

‘Narin Park’a İstanbul’dan rağbet var’
Çerkezköy’ün Narin Park’la birlikte ciddi bir değişim yaşadığını belirten Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin, Narin Park Projesi’nin toplam 7 bin konuttan oluşruğun belirtiyor. Narin, projenin 15 blok halinde 492 dairelik Erguvan Sitesi’nde 163 dairede yaşamın başladığını ifade ederek, nisan sonuna kadar 71 dairenin daha sahiplerine teslim edileceğini kaydetti.

Bölgeden de talep var
Projenin satışa çıkması sonrasında en büyük ilgiyi İstanbul’dan gördüğünü söyleyen Emre Narin, “Narin Park’tan ağırlıklı olarak İstanbullular konut alıyor. Gerçi yüzde 80’lerde olan bu oran giderek düşüyor ve artık çevreden de talep geliyor. Ana sebep, insanımızda büyük şehirler haricinde projeden veya maketten konut almak alışkanlığı yok. Dolayısıyla Narin Park’ta binalar ortaya çıktıkça, yaşam başladıkça bölgeden talep de artıyor” dedi.

3 bin 200 TL peşinatla daire
Narin Park’ın mart ayında başlayan yeni kampanyası ile banka kredisiz, kefilsiz, 59 bin TL’den başlayan fiyatlarla ve 3 bin 200 TL peşinatla konut sahibi olabilmek mümkün. 1+1 dairelerin kirası 450 TL’yi buluyor. Daire bedeli/kira getiri oranının yüzde 8’e yakın olduğunu kaydeden Emre Narin, İstanbul’da bu oranın konutta yüzde 3’ü geçmediğini ifade ediyor.

Çerkezköy’de metrekare satış fiyatlarının hızlı tren, sanayinin taşınması gibi gelişmelerle çok hızlı bir şekilde orta vadede yukarı hareket edeceğini öngördüklerini ifade eden Narin ayrıca, haziran ayında Kipa/Tesco’nun 35 bin metrekare büyüklüğünde alışveriş merkezini Narin Park’ta açacağını ifade etti.

* Narin Park Erguvan sitesinde 61 ila 201 metrekaresi arasında değişen konutların fiyatları 64 bin lira ile 211 bin 500 lira aralığında yer alıyor.

* Emre Narin, Çerkezköy’de yeni yatırmlarla birlikte konut metrekare fiyatlarının da orta vadede yukarı yönlü hareketleneceğini söyledi.

Daire Tipi Metrekare Fiyat Aralığı (TL)
1+1 61-82 64.000-83.000
2+1 93-103 102.500-110.800
3+1 126-150 131.000-175.000
5+1 201 209.500-211.500

Projeye otel de eklenecek
1+1, 2+1, 3+daire tiplerinin bulunduğu projede geniş aileler için de 5+1 daire tipinin yer aldığını belirten Narin, projenin ilerleyen safhalarında 300 yatak kapasiteli otel, kültür merkezi, sinemalar, atıcılık kulübü ve özel bireğitim kurumu tarafından işletilecek okul inşaatlarına da başlanacağını açıkladı.

Çorlu Park’ta konut, otel AVM üçü bir arada
560 konut, otel ve AVM’den oluşan Çorlu Park’ta 1 ay sonra projedeki 2+1 konutları satışa sunacak. 2+1’de fiyatlar 69-99 lira olarak belirlendi.

Ekon ve Prokon ortaklığıyla kurulan Ekonut A.Ş.’nin Çorlu’da inşa ettiği Çorlu Park Konutları Projesi 560 adet konut, alışveriş merkezi ve şehir oteli olmak üzere 3 ayaktan oluşuyor. Ekonut A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Örsoğlu, Çorlu Park projesinin konut bölümünün 84 adet 4+1, 308 adet 3+1 ve 168 adet 2+1 tipinde olmak üzere 560 konut olarak projelendirildiğini belirterek, “İlk etapta yapımını tamamladığımız 3+1 ve 4+1’lerden oluşan 168 daireyi satışa sunduk ve bu etapta yaşam başladı. Yaklaşık 100 aile yaşıyor” dedi.

Dairelerin inşaatlarının yüzde 85’inin tamamlandığına değinen Örsoğlu, bu yıl sonunda tüm dairelerin tamamlanacağını ve bir ay sonra 2+1 tipindeki dairelerin de satışa sunulacağını kaydetti.

AVM

AVM 2012’de açılacak
ÖRSOĞLU, proje içinde yer alan 26 bin 252 metrekare alan üzerinde inşa edilecek alışveriş merkezinin de tahmini olarak bir kaç ay içinde inşaatına başlanacağını ve 2012 yılında tamamlanacağını açıkladı. 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olavcak alışveriş merkezinde 198 adet kiralanabilir birim olacak. Mimari tasarım A Mimarlık Tasarım tarafından yapılan alışveriş merkezinin kiralama ve danışmanlık işlerini ise Jones Lang Lasealle / Alkaş Danışmanlık yürütüyor.

Örsoğlu, şehir oteli için ise Hilton Otel projelerinin Türkiye’deki yürütücüsü olan Amplio ile anlaştıklarını belirterek, “Bu otel Hilton Garden Inn adını taşıyacak ve Hilton’un bir ilçede açtığı ilk otel olacak. Proje Hilton’un yatırım programı çerçevesinde yürüyecek” diye konuştu.


proje

Daire Tipi Fiyat aralığı
2+1 69.000-99.000
3+1 113.000-129.000
4+1 133.000-141.000

Ergene Vadisi

Ergene Vadisi’nde son 100 daire için kampanyalı satış
Çorlu Emlak Konutları bölgesinde inşa edilen Ergene Vadisi, bin 296 konut ve 76 adet ticari üniteden oluşuyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere farklı tipte daire alternatifleri yer alıyor. Nisan 2008’de inşaatı başlayan Ergene Vadisi 16 ayda tamamlanarak sahiplerine teslim edildi. Son 100 dairelik etabının ise satışlarına devam ediliyor. Ergene Vadisi kapalı ve güvenlikli site yapısı, sosyal ve sportif aktivite çeşitliliği, evlerden doğrudan erişilebilen kapalı otoparkları, yüzme havuzları, yürüyüş parkuru ve modern mimarisiyle dikkat çekiyor.

Ergene Vadisi satış yetkilisi, “Çorlu’da güvenli, donanımlı ve geniş sosyal aktivite alanlarına sahip bir yaşam isteyenleri buluşturan projede hiç peşinatsız, uygun konut kredisi oranlarıyla hemen teslim alınabilecek ve yaşama başlanabilecek evler projeyi oldukça avantajlı bir konuma getiriyor. Projeyle birlikte inşa edilen ve satışına başlanan Ergene Bazaar alışveriş merkezinde ise ünlü markalar şimdiden yerlerini almışlar. Ergene Bazaar mağazalarından yatırım amaçlı olarak satın almak isteyenler için de yine anlaşmalı bankalardan çok avantajlı ticari finansman temin edilebiliyor” diye konuştu.

Daire Metrekare Başlangıç
Tipi Fiyatı (TL)
1+1 60 74.500
2+1 76.55 83.500
2+1 89.51 99.500
3+1 133.3 140.000
4+1 167.61 173.500
5+1 176.27 177.500

61 bin TL’ye Çorlu’da ev almak için son 6 gün
Armada City Plus’ta mart ayına özel fiyatlar uygulanıyor. Projede fiyatlar 61 bin TL ile 159 bin TL arasında değişiyor.

Çorlu’da şehrin merkezinde Orion ve KİPA alışveriş merkezlerine yakınlığıyla dikkat çeken Armada City, konut sayısıyla Çorlu’nun en büyük projesi olma özelliği taşıyor. Modern inşaat teknolojileri kullanılarak Mimart Yapı tarafından inşa edilen Armada City 11 katlı 37 blokta toplam bin 831 daireden oluşuyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerini içeren sitede 87 bin 500 metrekarelik alan, yürüyüş yollarına, sosyal aktivite alanlarına ve yeşile ayrılmış durumda. Proje, içerisinde bulundurduğu yüzme havuzları, futbol sahaları, basketbolvoleybol sahaları, tenis kortları ve kapalı sosyal tesisinde fitnesstan Türk hamamına kadar planlanmış aktivite alanlarının çeşitliliği ile de farklılaşıyor.

Armada City Plus satış yetkilileri, 2. etap açılışından bu yana hem kiracı olanlara hem de yatırım amaçlı daire sahibi olmayı düşünenlere yönelik uyguladıkları ulaşılabilir fiyatlar ve avantajlı kampanyalar sayesinde, daire satışlarında yoğun günler yaşadıklarını belirtiyor.

Armada City Plas

84 aya kadar sabit taksit fırsatı
ARMADA City Plus, mart ayında da sınırlı sayıda daire için uygun fiyat alternatifleri sunuluyor.12-84 ay arasında sabit taksit ile ödeme imkanı sunulan projede, dosya masrafı, sigorta masrafı olmaksızın banka kredisi kullanmadan Mimart Yapı’nın kredilendirmesiyle ev sahibi olunabiliyor. Sözleşme anında yüzde peşinat ödenen kampanyada 6’şar ay ara ile 3 ara ödeme bulunuyor. Ayrıca yüzde 40 peşin ödemelerde Mimart Yapı farklı avantajlardan da yararlandırıyor.

Daire Tipi Metrekare Fiyat (TL)
1+1 64 61 bin
1+1 68 63 bin
1+1 75 69 bin
2+1 110 99 bin
3+1 131.5 119 bin
3+1 144.5 129 bin
4+1 177 159 binww

Ataman Karina Pendik

Ataman Karina Pendik, 26 Mart’ta satışa çıkıyor
Ataman İnşaat tarafından, Pendik/Tersane Kavşağında inşa edilecek Ataman Karina Pendik projesi’nde satışlara 26 Mart’ta (yarın) başlanıyor.

Toplam 16 bin 850 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek. Projenin toplam inşaat alanı ise 27 bin metrekareolacak. Ataman Karina Pendik, 2 etapta 400 bağımsız bölümden meydana geliyor. Projede 46 ve 48 metrekare büyüklükteki stüdyo tipi konutlar 75 bin TL’den, 60 metrekare olan 1+1’ler 105 bin TL’den, 90 ve 106 metrekarelik 2+1’ler 155 bin TL’den, 142 metrekarelik 3+1’ler ise 255 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İnşaatına Nisan’da başlanacak olan Ataman Karina Pendik için yüzde 25 peşinatla Denizbank’tan 120 aya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. Bankalarla görüşme halinde olan firma, vade ve faiz oranlarıyla ilgili netleşen bilgiyi proje satışa çıktığına verecek. Projenin ilk etabı 4 blokta 250 konuttan oluşurken; ikinci etabı ise 2 blokta ticari üniteler ve home office’lerden oluşuyor. Ataman Karina Pendik’te teslimlerin 2012 Mart’ta yapılması planlanıyor.

City ForeverCity Forever 2010 Aralık’ta teslim
For Yapı tarafından Beylikdüzü’nde inşa edilen City Forever butik sitede yaşam başlıyor. 30 bin metrekare üzerine inşaa edilen 171 dairelik sitenin 5 bin metrekaresi cadde mağazalarından oluşuyor. 9 katlı 3 bloktan oluşan projede farklı büyüklükte 171 daire yer alıyor. İnşaatına 2008 Ağustos’ta başlanılan Migros, Bauhaus, Real, Carrefour’a yakın olan projede 1+1, 2+1, 3+1 dairelerin satış fiyatları 90 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor. For Yapı sahipleri Mimar Orhan Bayrak, “Daire metrekareleri için ne otoparkları ne peyzajları kattık, diğerleri birim fiyat düşük görünsün diye metrekareyi arttırıyorlar. Bizim iddiamız ise, City Forever’da herkes ne aldığını bilecek” diye konuştu.Etiketler:
Bu Haber Toplam 1777 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya