Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki inşaat kontrol ekipleri tarafından tespit edilen ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılar, sahipleri tarafından yıkılıyor-TEKİRDAĞ

Tarih: 05.03.2011

Çorlu Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü Bünyesindeki Inşaat Kontrol Ekipleri Tarafından Tespit Edilen Ruhsatsız Ve Ruhsata Aykırı Yapılar, Sahipleri Tarafından Yıkılıyor-TEKİRDAĞ, Yıkımda vatandaşların kendi evlerini yıkmalarında, yeni uygulanmaya başlanan 2000 ceza miktarları önemli rol oynuyor. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde inşaat kontrollerini sürdüren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, ruhsatsız ve ruhsata aykırı binal


Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki inşaat kontrol ekipleri tarafından tespit edilen ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılar, sahipleri tarafından yıkılıyor. Yıkımda vatandaşların kendi evlerini yıkmalarında, yeni uygulanmaya başlanan 2000 ceza miktarları önemli rol oynuyor.
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde inşaat kontrollerini sürdüren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, ruhsatsız ve ruhsata aykırı binaları tespit ederek yasal işlem yapıyor.
İmar Kanunu ve mevzuatlarında 2009 yılı Aralık ayında yapılan değişiklikle, İmar Kanunu'nun 42. maddesinde belirtilen para cezalarının miktarları belirgin bir şekilde yükseltildi. Değişiklikle ruhsatsız ve ruhsata aykırı inşa edilen yapıların sahiplerine ve sorumlu kişilere kesilen cezalar da önemli yaptırımlar getirildi. Ayrıca kent estetiğini tehdit eden kişiler hakkında, Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan ''İmar Kirliliği'ne neden olmak'' suçlamasıyla açılan davalar sonucunda ilgili kişilere 10-24 ay arasında değişen hapis cezaları veriliyor.
İmar Kanunu'nda yapılan değişimlerin getirdiği ağır yaptırımlar sonucunda, ruhsatsız ve ruhsata aykırı bina yapan veya yaptıran vatandaşlar, cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamak için bu kaçak yapıları kendi imkanları ile yıkıyor. İmar Müdürlüğü İnşaat Kontrol ekipleri de vatandaşların yıkım çalışmalarını yerinde takip ediyor.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, ''2010 “ 2011 yıllarında İmar Kanunu ve mevzuatlarında yapılan değişiklikten dolayı ağır yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Ruhsatsız ve ruhsata aykırı inşaat yapan vatandaşlar, bu tür binaları kendileri yıkmaya başladılar. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimiz hiçbir şahıs ve kurum ayrım gözetmeksizin denetimlerini sürdürmekte. Dolayısıyla ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılaşmalara kesinlikle göz yumulmamakta. Bu kapsamdaki çalışmalarımızı adil ve hakkaniyetli bir şekilde yürütüyoruz.'' dedi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 784 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası