Kapat

Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki inşaat kontrol ekipleri tarafından tespit edilen ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılar, sahipleri tarafından yıkılıyor-TEKİRDAĞ

Tarih: 05.03.2011

Çorlu Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü Bünyesindeki Inşaat Kontrol Ekipleri Tarafından Tespit Edilen Ruhsatsız Ve Ruhsata Aykırı Yapılar, Sahipleri Tarafından Yıkılıyor-TEKİRDAĞ, Yıkımda vatandaşların kendi evlerini yıkmalarında, yeni uygulanmaya başlanan 2000 ceza miktarları önemli rol oynuyor. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde inşaat kontrollerini sürdüren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, ruhsatsız ve ruhsata aykırı binal


FriendFeed ile Paylaş
Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki inşaat kontrol ekipleri tarafından tespit edilen ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılar, sahipleri tarafından yıkılıyor. Yıkımda vatandaşların kendi evlerini yıkmalarında, yeni uygulanmaya başlanan 2000 ceza miktarları önemli rol oynuyor.
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde inşaat kontrollerini sürdüren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, ruhsatsız ve ruhsata aykırı binaları tespit ederek yasal işlem yapıyor.
İmar Kanunu ve mevzuatlarında 2009 yılı Aralık ayında yapılan değişiklikle, İmar Kanunu'nun 42. maddesinde belirtilen para cezalarının miktarları belirgin bir şekilde yükseltildi. Değişiklikle ruhsatsız ve ruhsata aykırı inşa edilen yapıların sahiplerine ve sorumlu kişilere kesilen cezalar da önemli yaptırımlar getirildi. Ayrıca kent estetiğini tehdit eden kişiler hakkında, Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan ''İmar Kirliliği'ne neden olmak'' suçlamasıyla açılan davalar sonucunda ilgili kişilere 10-24 ay arasında değişen hapis cezaları veriliyor.
İmar Kanunu'nda yapılan değişimlerin getirdiği ağır yaptırımlar sonucunda, ruhsatsız ve ruhsata aykırı bina yapan veya yaptıran vatandaşlar, cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamak için bu kaçak yapıları kendi imkanları ile yıkıyor. İmar Müdürlüğü İnşaat Kontrol ekipleri de vatandaşların yıkım çalışmalarını yerinde takip ediyor.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, ''2010 “ 2011 yıllarında İmar Kanunu ve mevzuatlarında yapılan değişiklikten dolayı ağır yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Ruhsatsız ve ruhsata aykırı inşaat yapan vatandaşlar, bu tür binaları kendileri yıkmaya başladılar. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimiz hiçbir şahıs ve kurum ayrım gözetmeksizin denetimlerini sürdürmekte. Dolayısıyla ruhsatsız ve ruhsata aykırı yapılaşmalara kesinlikle göz yumulmamakta. Bu kapsamdaki çalışmalarımızı adil ve hakkaniyetli bir şekilde yürütüyoruz.'' dedi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 810 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya