Kapat

Cibali Zorba Balık Restaurant

Tarih: 05.02.2011

Cibali Zorba Balık Restaurant, Haliç'in saklı lezzetine, balık ziyafetiyle keşfe çıkın!


FriendFeed ile Paylaş
Haliç'e karşı balık keyfinin saklı adresi!
Günün yorgun savaşçılarını, İstanbul'a özlem çekenleri, balığın lezzetlisinden vazgeçemem diyenleri çok özel bir davet bekliyor. Kış ayazına inat açan güneşin, akşamına bıraktığı ılık rüzgarıyla çevrenizi leziz balık kokusu saracak, Haliç'ın kıyısında ışıl ışıl İstanbul manzarası eşlik edecek sofranıza! Kendinizi lezzete, huzura ve tatlı bir sohbete bırakacağınız çok güzel bir sürprizimiz var!

Grupanya balık ve İstanbul tutkunlarına doyasıya bir ziyafet sofrası sunuyor; Cibali Zorba Balık Restaurant'ta 5 çeşit leziz meze, 2 ara sıcak, mevsim balığı, salata, meyve, tatlı ve 2 içecekten oluşan fiks menü 80 TL yerinde 40 TL! Balığın lezzetini, manzaranın tadını çıkararak gününüze renk katmak için bu fırsatı sakın kaçırmayın!

Zorba Balık Restoran fiks menüsünde;
Soğuk meze; (Meze tepsisinden 5 adet seçmeli) Dolma, Pilaki, saksuka, Ege Otları, Semizotu, Haydari, Ezme, Levrek marine, Soslu uskumru, Kırmızı köz biber vb.

Ara sıcak; (2 adet seçmeli) Balık Kokoreç, Balık Köfte, Yengeç Pane, Paçanga, Kalamar, Karides Güveç

Mevsim balığı; (Seçmeli) Levrek, Çupra (Çiftlik), Tekir, İstavrit, Hamsi, Mezgit vb.

Salata; Çoban veya mevsim salata,

Tatlı

ile meyve ve 2 yerli içecek yer alıyor.

Zorba Balık Restaurant Hakkında
Rize'nin köklü ailelerinden biri olan Kalkan ailesinin balıkçılıkla ilk ilişkisi büyük baba Merhum Faik Kalkan(Faik Kaptan)'a kadar dayanır. Faik Kaptan'ın oğlu ve 60'lı-70'li yılların ünlü futbolcularından biri olan İstanbulspor'lu Zorbay Kalkan'ın 18 yıl önce Haliç, Cibali’ de kurduğu restoranıyla, balıkçılık geleneğine farklı bir anlayışla devam etmesi günümüze kadar sürer. Son 7 yıldır mekanın işletmeciliği Zorbay Kalkan'ın oğlu olan Ozan Kalkan tarafından yapılıyor ve seçkin misafirlere eşsiz lezzetler sunmaya devam ediyor.
Zamanın eskitemediği, eskidikçe güzelleşen kültür mozaiği ve eski İstanbul atmosferinin doyasıya yaşandığı Haliç’te, rakı–balık keyfini 18 yıl önce yaşatmaya başlayan Zorba Balık Restaurant, yılların tecrübesini sizlerin beğenisine sunuyor.

Sıcak restoran bölümünde kendinizi tekne güvertesinde hissedip, Haliç’i seyre dalabileceğiniz muhteşem terasında unutamayacağınız anlarda misafirlerine hizmet vermekten keyif alıyor.

Kaliteden ödün vermeden uyguladığı uygun fiyat politikası, güleryüzlü servis anlayışı ile misafirlerinin hafızalarında kalabilmeyi başarı ilkesi olarak kabul ettiği için müdavim sayısı her geçen gün artıyor. Süleyman Seba, Ali Şen, Şadan Kalkavan, Cemil Turan, Berna Laçin, Saffet Sancaklı, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy gibi ünlü isimleri de her an görebilirsiniz.

Daha çok Yunan ve Türk Sanat Müziği ezgileri dinleyerek yudumlayacağınız rakının tadını, denizin derin mavisini, gecenin ışıltısını ve damağınızda bıraktığı lezzeti sunmanın verdiği gurur ile sizin varlığınızla yıllarca sunmaya devam edecek!
Zorba Balık Restaurant

Adres: Abdülezelpaşa Caddesi No:255/3 Cibali
Fatih / İstanbul

Telefon: 0212 532 28 38


www.zorbabalik.com

Etiketler:
Bu Haber Toplam 1346 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya