Kapat

Bora Jet Bursa'dan ilk yurt dışı uçak seferini Üsküp'e yaptı-BURSA

Tarih: 16.09.2010

Bora Jet Bursa'dan Ilk Yurt Dışı Uçak Seferini Üsküp'e Yaptı-BURSA, Bora Jet Bursa'dan ilk yurt dışı uçak seferini Makedonya'nın Üsküp kentine yaptı. Perşembe ve Pazar olmak üzere haftada iki gün yapılacak karşılıklı seferlerin Bursa ve Üsküp arasında var olan kardeşlik ve dostluk bağlarını daha da güçlendireceği ifade e


FriendFeed ile Paylaş
Bora Jet Bursa'dan ilk yurt dışı uçak seferini Makedonya'nın Üsküp kentine yaptı. Perşembe ve Pazar olmak üzere haftada iki gün yapılacak karşılıklı seferlerin Bursa ve Üsküp arasında var olan kardeşlik ve dostluk bağlarını daha da güçlendireceği ifade ediliyor.

'Bursa'yı uçuruyoruz' sloganıyla harekete geçen Borajet, İstanbul'dan sonra Bursa'dan 11 ile gerçekleştirdiği seferlerin ardından ilk uluslararası uçuşunu Mekadonya'nın Üsküp şehrine gerçekleştirdi. Borajet'in, haftada yaklaşık 16 uçuş yaptığı seferler arasında Trabzon, Sivas, Erzurum, Kayseri, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ankara, gibi kentler bulunuyor.

Bursa'dan yurt içi ilk uçuşunu Yenişehir Havaalanı'ndan Samsun'a gerçekleştiren Bara Jet, ilk yurt dışı seferi içinde havaalanında tören düzenledi. Yenişehir Havaalanı'nda düzenlenen törene büyük bir katılım olurken, Üsküp'e ilk uçuş ise basın mensupları tarafından gezi turu olarak gerçekleştirildi."7 YILLIK BİR HAYAL GERÇEK OLDU"

Törende İnegöl Rumeli Halk Dansları Topluluğu ekipleri tarafından oynanan halk oyunlarının ardından yapılan konuşmalarda uçuşların devam etmesi için herkesin destek vermesi gerektiğini belirtildi.

Bora Jet Yer Hizmetleri Başkanı Metin Uysal, yaptığı konuşmada Türkiye içindeki şehirleri Bora Jet olarak güvenli ve hızlı bir şekilde birbirine bağlamayı amaçladıklarını belirterek, "Fatan yaşanan gelişmeler ve ve şirketimize artan talepler doğrultusunda ilk uluslararası uçuşumuzu Makedonya'nın Üsküp şehrine gerçekleştiriyoruz. Bizim için ilk olması bakımından da heyecanlandırıcı, amacımız en emniyetli ve en hızlı bir şekilde hizmet vermek istiyoruz." dedi.

Borajet'in Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cakalıoğlu ise, Bora Jet olarak yaklaşık 2 ay önce Türkiye içinde bir çok kente uçuşları başlattıklarını hatırlatarak, "O zaman en kısa zamanda uluslararası uçuşlara da başlayacağız demiştim. Bu gün ilk uçuşumuzu Üsküp'e yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemiz ve Bursa'mız için hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) Başkanı Şuayip Toprak da, "Hatırlarsak bundan 7 yıl önce biz Balkanlara uçmak istiyoruz şeklindeki söylemlerimiz basında yer alınca o zaman bir çok kişi bunun hayal olduğunu belirtip boşuna uğraşmamamız için bize telkinde bulunuyordu. Bizde bu hayali bir gün gerçeğe çevireceğimizi söylüyorduk. İşte bugün hayalimiz gerçek oldu. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bir zamanlar 'Elveda Rumeli' dizisini zevkle seyrediyorduk. Ama bu gün diyoruz ki 'Merhaba Rumeli'. İnşallah bu uçuştan sonra Balkanlar yeniden filizlenecek ve hepimiz oralarda yeni yeni oluşumlar oluşturacağız." şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Ziya Güler ise, Bursa için çok önemli bir uluslararası uçuş bağlantısının devreye girdiğine dikkat çekerek, "Bugün çok önemli bir hizmetin gerçekleşmesinden dolayı büyük bir mutluluk içindeyiz. Bugün bir hayalin gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Bu önemli hizmet ve uçuşlar, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ile turizm alanında çok önemli potansiyeli olan Bursamız ile Üsküp arasında var olan kardeşlik ve dostluk bağlarının daha da güçlenmesine vesile olacaktır." şeklinde görüş belirtti. Törene ayrıca CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın siyasbiler ve diğer davetliler katıldı.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 586 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya