Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti-BİTLİS

Tarih: 17.10.2011

Bitlis'in Tatvan Ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda Vatani Görevini Yapan Ali Öner (21) Isimli Asker, Silahıyla Birlikte Firar Etti-BİTLİS, Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti. Olay, Tatvan 10 Motorlu Piyade Tugayı'nda meydana geldi.


Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti.
Olay, Tatvan 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda meydana geldi. İddiaya göre Konya'nın Cihanbeyli ilçesi Zaferiye köyü nüfusuna kayıtlı, 5 aylık asker olan Ali Öner, cuma gecesi saat 03.00 sıralarında ağaca tırmanarak tugayın demir korkuluklarının üzerinden atlayıp silahıyla birlikte firar etti. Nöbetçilerin durumu fark etmesi üzerine Öner'i arama çalışması başlatıldı. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen firar ettiği belirtilen Ali Öner bulunamadı. Olayın ardından tugaydaki ağaç, askerler tarafından kesildi. Olayın üzerinden 3 gün geçmesine rağmen çocuklarından haber alamayan askerin ailesi ise apar topar Tatvan'a geldi.
Konuyla ilgili şüpheli durumlar olduğunu ve herhangi bir neden yok iken çocuklarının kaçmasına anlam veremediklerini belirten Öner ailesi, askerin hayatından endişe ettiklerini dile getirdi. Görgü şahitlerinin verdiği bilgiler ile yetkililerin aktardıklarının örtüşmediğini savunan aile, yaşanan olayın perde arkasından farklı sonuçlar çıkabileceğini iddia etti.
Baba Bayram Önal, 14 Ekim Cuma günü Tatvan 10. Motorlu Piyade Tugayı'ndan beni aradılar. Bana oğlumun silahıyla birlikte gece 03.00 sularında firar ettiğini söylediler. Diğer 2 oğlumla birlikte apar topar Tatvan'a geldik. Burada yetkililerin bize anlattığı ile görgü şahitlerinin verdiği bilgiler arasında uyuşmazlık var. Oğlumla olaydan bir kaç gün önce konuşmuştum. Herhangi bir sıkıntısı olmadığını, yerinin çok rahat ve güzel olduğunu söylemişti. Ortada kaçmak için herhangi bir sebep yokken neden kaçsın? Madem kaçacak, kaçmaya niyeti var, kaçtıktan sonra bizleri arardı. 3 gündür kendisinden haber alamıyorum. Bu da, bizi oğlumuzun hayatta olduğuna dair şüpheye düşürüyor." diye konuştu.
Oğlunun devletine bağlı birisi olduğunu anlatan Bayram Önal, firar etmesi için bir sebep bulunmadığını ifade etti.
Askerin ağabeyi Dağıstan Önal da kendisinin haberi Avusturya'da aldığını, bunun üzerine hemen Türkiye'ye dönerek ağabeyi ve babası ile birlikte Tatvan'a geldiğini anlattı.
Olayla ilgili olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden ağabey Önal, Kardeşimin kaçarak firar ettiğine inanamıyorum. Kardeşim böyle bir işe kalkışacak biri değildir. Kötü bir durum olsaydı ve kaçması için bir neden olsaydı, ilk arayacağı kişi ben olurdum. Ancak herhangi bir şekilde beni aramadı. Ailece perişan durumdayız. Yetkililerin bir an önce olayı çözmelerini istiyoruz. dedi.

AYNI TUGAYDA, 21 GÜN ÖNCE DE BİR ASKER CANINA KIYMIŞTI
Öte yandan, aynı tugayda 21 gün önce de Ordu Ünye nüfusuna kayıtlı Selim Alıcı (21), isimli askerin bilinmeyen bir sebepten dolayı kendini asarak canına kıydığı öğrenildi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 2245 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası