Kapat

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti-BİTLİS

Tarih: 17.10.2011

Bitlis'in Tatvan Ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda Vatani Görevini Yapan Ali Öner (21) Isimli Asker, Silahıyla Birlikte Firar Etti-BİTLİS, Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti. Olay, Tatvan 10 Motorlu Piyade Tugayı'nda meydana geldi.


FriendFeed ile Paylaş
Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Ali Öner (21) isimli asker, silahıyla birlikte firar etti.
Olay, Tatvan 10. Motorlu Piyade Tugayı'nda meydana geldi. İddiaya göre Konya'nın Cihanbeyli ilçesi Zaferiye köyü nüfusuna kayıtlı, 5 aylık asker olan Ali Öner, cuma gecesi saat 03.00 sıralarında ağaca tırmanarak tugayın demir korkuluklarının üzerinden atlayıp silahıyla birlikte firar etti. Nöbetçilerin durumu fark etmesi üzerine Öner'i arama çalışması başlatıldı. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen firar ettiği belirtilen Ali Öner bulunamadı. Olayın ardından tugaydaki ağaç, askerler tarafından kesildi. Olayın üzerinden 3 gün geçmesine rağmen çocuklarından haber alamayan askerin ailesi ise apar topar Tatvan'a geldi.
Konuyla ilgili şüpheli durumlar olduğunu ve herhangi bir neden yok iken çocuklarının kaçmasına anlam veremediklerini belirten Öner ailesi, askerin hayatından endişe ettiklerini dile getirdi. Görgü şahitlerinin verdiği bilgiler ile yetkililerin aktardıklarının örtüşmediğini savunan aile, yaşanan olayın perde arkasından farklı sonuçlar çıkabileceğini iddia etti.
Baba Bayram Önal, 14 Ekim Cuma günü Tatvan 10. Motorlu Piyade Tugayı'ndan beni aradılar. Bana oğlumun silahıyla birlikte gece 03.00 sularında firar ettiğini söylediler. Diğer 2 oğlumla birlikte apar topar Tatvan'a geldik. Burada yetkililerin bize anlattığı ile görgü şahitlerinin verdiği bilgiler arasında uyuşmazlık var. Oğlumla olaydan bir kaç gün önce konuşmuştum. Herhangi bir sıkıntısı olmadığını, yerinin çok rahat ve güzel olduğunu söylemişti. Ortada kaçmak için herhangi bir sebep yokken neden kaçsın? Madem kaçacak, kaçmaya niyeti var, kaçtıktan sonra bizleri arardı. 3 gündür kendisinden haber alamıyorum. Bu da, bizi oğlumuzun hayatta olduğuna dair şüpheye düşürüyor." diye konuştu.
Oğlunun devletine bağlı birisi olduğunu anlatan Bayram Önal, firar etmesi için bir sebep bulunmadığını ifade etti.
Askerin ağabeyi Dağıstan Önal da kendisinin haberi Avusturya'da aldığını, bunun üzerine hemen Türkiye'ye dönerek ağabeyi ve babası ile birlikte Tatvan'a geldiğini anlattı.
Olayla ilgili olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden ağabey Önal, Kardeşimin kaçarak firar ettiğine inanamıyorum. Kardeşim böyle bir işe kalkışacak biri değildir. Kötü bir durum olsaydı ve kaçması için bir neden olsaydı, ilk arayacağı kişi ben olurdum. Ancak herhangi bir şekilde beni aramadı. Ailece perişan durumdayız. Yetkililerin bir an önce olayı çözmelerini istiyoruz. dedi.

AYNI TUGAYDA, 21 GÜN ÖNCE DE BİR ASKER CANINA KIYMIŞTI
Öte yandan, aynı tugayda 21 gün önce de Ordu Ünye nüfusuna kayıtlı Selim Alıcı (21), isimli askerin bilinmeyen bir sebepten dolayı kendini asarak canına kıydığı öğrenildi.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 2434 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya