Kapat

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri

Tarih: 02.02.2011

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri, Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri 19 Mayısta sporseverlerin hizmetine giriyor.


FriendFeed ile Paylaş
BAYRAMPAŞA OLİMPİYATLARA HAZIRLANIYOR..

İstanbul’un en önemli spor tesislerinden biri olan Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri 19 Mayısta sporseverlerin hizmetine giriyor.
Bayrampaşa Yıldırım mahallesinde inşasının %65’i tamamlanan 10.000 metrekare alana sahip dev kompleks, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin ilçeye kazandırdığı en önemli spor merkezi olacak. Başkan Bürge, tesislerin adını Bayrampaşa’nın yetiştirdiği ve basketbolumuzun en büyük yıldızlarından biri olan Hidayet Türkoğlu’nun isminin verilmesi için kararın Belediye Meclisinden geçirilmesine vesile olarak,Hido lakaplı yıldız basketbolcumuzun isminin kalıcı olmasını sağladı.TÜRKİYEDE BİR İLK..TRAMPLENLİ HAVUZ..Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri Türkiye’de bir ilki de içinde barındırıyor. Üç ayrı ana yapı ve dışarısında 90x60 Futbol sahaları ve Tenis kortları olan tesisin ilk bölümünde 25 x 25 yarı olimpik havuz ve Türkiye’de ilk defa uygulanan ve 4 metreden tramplenle atlama imkanı sağlayan havuz mevcut.İkinci kısımda aqua su oyunları merkezi bulunan tesislerin üçüncü bölümü ise 1300 kişi izleme kapasiteli çok amaçlı kapalı spor salonu olacak.BAŞKAN KADİR TOPBAŞ TANITTITesislerin basına tanıtımını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hidayet Türkoğlu Spor Tesislerinin açılışını 19 Mayıs gününe kadar yetiştireceklerini söyledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ile beraber basın açıklamasında bulunan Kadir Topbaş, tesisler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.Başkan Topbaş “Olimpiyatları ne kadar çok arzu ettiğimizi biliyorsunuz, bu tesis bizim bu konuda ne kadar istekli olduğumuzun da göstergesi oldu” dedi.Hidayet Türkoğlu Spor Tesisleri basın tanıtımına, Bayrampaşa Belediye Hüseyin Bürge, Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları, yüklenici firma temsilcileri ile görsel ve yazılı basın temsilcileri katıldı.

Etiketler:
Bu Haber Toplam 32706 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya