Kapat

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Mardin'in Midyat ilçesi SYDV'yi pilot bölge seçti-MARDİN

Tarih: 27.04.2011

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Mardin'in Midyat Ilçesi SYDV'yi Pilot Bölge Seçti-MARDİN, Daha kaliteli hizmet vermek için başlatılan uygulamada vakıfların çalışma performansı ile vatandaşlara ait verilerin merkezde tutulması hedefleniyor. Vakıf görevlilerine iki günlük uygulamalı eğitim verilecek Türkiye geneli 8 noktayı pilot bölge seç


FriendFeed ile Paylaş
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Mardin'in Midyat ilçesi SYDV'yi pilot bölge seçti. Daha kaliteli hizmet vermek için başlatılan uygulamada vakıfların çalışma performansı ile vatandaşlara ait verilerin merkezde tutulması hedefleniyor. Vakıf görevlilerine iki günlük uygulamalı eğitim verilecek.

Türkiye geneli 8 noktayı pilot bölge seçen SYD Genel Müdürlüğü, vakfın çalışma performansı ve yoğunluğunu, vakfın Ankara'ya olan uzaklığını göz önünde bulundurdu. 'Uygulama sanallaştırma ve thin client' projesi kapsamında Van, Rize, İzmir, Kırklareli, Hatay, Bursa ve Mardin pilot bölge seçildi. Mardin'de pilot bölgesi uygulaması Midyat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV)'de gerçekleştirilecek.

Başbakanlık SYD Genel Müdürlüğü yönetim sistemleri birimi sorumlusu İsmail Umut Yeşilırmak konuyla yaptığı açıklamada, Şu an Mardin Midyat'ta 'Uygulama sanallaştırma ve thin client' projesini gerçekleştirmekteyiz. Ankara merkeze oldukça uzak lokasyonlarda yoğun çalışan, aktif dosya sayısı fazla olan SYDV'ler arasında projeyi başlatmak için ilk olarak Midyat'ı tercih ettik. dedi.

Midyat SYDV'nın internet, çalışma koşulları ve çalışanların teknolojik yeterliliğinin bulunduğunu vurgulayan Yeşilırmak, Bir aylık süreden sonra Türkiye'de genelinde yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Finans sektörü ve bankacılık sektörünün kullandığı 'sanal masa üstü uygulamalarının yayınlanması teknolojisi'ni kamuda ilk olarak kullanıyoruz. Birinci hedefimiz güvenliği sağlamak. Vatandaşlara ait veriler merkezde tutulacak. Teknolojik olarak daha sağlam, daha hızlı bir alt yapı oluşturmaktır gayemiz. diye konuştu.

Midyat SYDV Müdürü Orhan Günel de daha hızlı ve daha sağlam çalışması açısından projenin önemli bir çalışma olduğunu belirterek, Vatandaşlara daha sağlıklı bilgi verilecek. Bundan sonra merkezden daha hızlı bir şekilde takip edilecek. ifadesini kullandı.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1063 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya