Kapat

Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu

Tarih: 09.06.2013

Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu, Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu, Adres İletişim ve Harita


FriendFeed ile Paylaş

ATATÜRK ORTAOKULU

Telefon : 02125504626

Faks : 02126305020

E-Posta göndermek için tıklayınız

Adres : Kirazlı Mah. Zübeyde Hanım Cad. Cengiz Sok. No8 Bağcılar/İstanbul


Kurum Kodu : 742662
Kurum Adı : ATATÜRK İLKOKULU
Telefon : 02125504626 Faks02126305020
WEB Adresi : http://bagcilarataturkio.meb.k12.tr
Adres : Kirazlı Mah. Zübeyde Hanım Cad. Cengiz Sok. No8 Bağcılar/İstanbul
VİZYON
Bizler kendi ayakları üzerinde duran geleceğin Türkiye’sini yönetecek gençler yetiştiririz. Milli ve manevi değerlere bağlı, toplumsal ve demokratik,laik,sosyal,hukuk değerleri benimseyen, Atatürkçü, kendisi ve toplumu ile barışık, bilimsel düşünmeye önem vererek yorumlayabilen,hoşgörülü,esnek düşünme yeteneğini gerçekleştirebilen, iletişime açık, ruh sağlığı ve gelişimi iyi olan pozitif bilimi ve sosyal bilimleri birlikte sentezleyen, iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturmaktır.
MİSYON
Kurumumuzda; öğrenci merkezli, her öğrenciyi bir potansiyel olarak gören, saygılı, ön yargısız, değişim ve gelişime açık, bütün topluma yönelik, sürekli bir eğitimle, bilgiyi arayan-bulan, evrensel değerleri özümsemiş, milli değerlere sahip, ülkesini seven ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmayı hedefleyen öğrenciler yetiştirilir. İlköğretimde tüm öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini, onların eğitimli, kültürlü,donanımlı, kendine güvenen bireyler olarak Türkiye’nin çağdaş geleceğine temel oluşturmaları için çalışıyoruz. Öğrencilerimizi, içinde bulunduğumuz çağın imkânlarını kullanarak, bilgiye ulaşabilen ve bilgiyi kullanabilen; tutarlı, kararlı, toplumla barışık bir şekilde milli ve manevi değerlerine hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş bireyler olarak yetiştirmek için varız.
BAŞARILAR
TAEKWANDO-WUSHU 25-26 Aralık 2010 tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Sor Salonunda yapılan İstanbul Kick Boks İl 1.liği müsabakalarında derece alan Bağcılar Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden 8/C sınıfı öğrencisi Gülüm Nur DEMİR Yıldız Bayanlarda 45 Kg 3.cü 8/C sınıfı öğrencisi Zuhal DOĞAN Yıldız Bayanlarda 42 Kg 3.cü 5/D sınıfı öğrencisi Zeynep DEMİR Minik Bayanlarda 30 Kg 2.ci 5/E sınıfı öğrencisi Feyzanur ÇAMAŞ Minik Bayanlarda 32 Kg 3.cü 5/B sınıfı öğrencisi Emre TUTUCU Minik erkeklerde 37 Kg 3.cü 5/B sınıfı öğrencisi Mustafa AKGÜL Minik erkeklerde 30 Kg 3.cü olmuşlardı.

1.1 OKULUN/KURUMUN TARİHÇESİ VE BUGÜNKÜ DURUMU:

Atatürk İlkokulu-Ortaokulu ilk olarak 1975 -1976 eğitim öğretim yılında 3 derslik, 1 salon, 1 öğretmen odasından müteşekkil bir binada 7 öğretmen kadrosuyla eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz tam olarak 11.11.1976 tarihinde açılmıştır.

Daha sonra 1992 yılında yeni okul binasının temeli atılmış ve 1993 yılının Cumhuriyet Bayramında Atatürk İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretime başlamıştır.

Bütün ülkemizi yasa boğan 17 Ağustos 1999 depremi okulumuzu da vurmuş ve binamız hasar görmüştür. Çeşitli güçlendirmelerden sonra 2005 yılında tamamen yıkılıp yapılarak bu günkü modern binasına kavuşmuştur. Mevcut binamız 2006–2007 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren aynı binada ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermektedir.Bugün Atatürk İlkokulu-Ortaokulu 2886 m2 açık alan üzerine kurulu 860 m2 binada, 1 müdür, 1 müdür baş yardımcısı,3 müdür yardımcısı, 74 öğretmen, 2476 öğrenci, 8 hizmetli ile birlikte İstanbul’un en çok göç alan bölgesinde eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir.


OKUL İDARİ YÖNETİMİ

Tahsin CABAK
Recep TEKİN
Orhan KILINÇ
Gökçen DARIÇ
Fatma KAYNAK
Halil GÖRMÜŞ

SINIF ÖĞRETMENLERİ

Sınıf Öğretmenleri Fotoğraf Galerisi

Zeynep DOĞAN
Yasin BUYRUK
Ünsal ŞEN
Uğur BOZAN
Turkay DUYAR
Serdar BAYRAM
Selda BAYRAM
Pınar YILDIRIM
Pınar YAVUZER
Nurcan TURAN
Neslihan ÜLKER
Naci AKGÜMÜŞ
Mehmet KALEM
İnan ŞEN
Hayrettin ŞUATAMAN
Şerife Gülseren PİRLİ
Elif Gamze CİHANTİMUR
Fulya DİKSAÇ
Filiz ZORLU
Filiz AKYILDIRIM
Fatma ÖZDEMİR
Evrim KAÇMAZ
Erdal ERDOĞAN
Muhammet Emin YILDIZHAN
Barış ÇİMEN
Arzu IŞIK
Arife ÖZBİLGİN
Alaaddin ÇETİNKAYA
Elif Beyza ÖZTÜRK

Okul Öncesi Öğretmenlerimiz Fotoğraf Galerisi

Pınar ÖZAY
Gülseren YILMAZ
Esra CANKAT

Etiketler: Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu, ilkokullar, ortaokullar, anaokulları, yaz okulları, yüzme kursları, spor okulları, imam hatip liseleri, anadolu liseleri, endüstri meslek liseleri, meslek liseleri, ticaret liseleri, adres, iletişim, harita

Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu Haritası
Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu 5.7 / 10 puan almıştır. Bu puan 15 kullanıcı puanı 1 yorum baz alınarak oluşturulmuştur.
Bağcılar, Bağcılar Atatürk Ortaokulu Adres:
.
Telefon:
Bu Haber Toplam 738 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya