Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere gittiği Samsun'a çıkışını temsil eden ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e verilecek olan Sevgi Bayrağı, Sivaslı gençler tarafından Erzincanlı ge-ERZİNCAN

Tarih: 12.05.2011

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı Başlatmak üzere Gittiği Samsun'a çıkışını Temsil Eden Ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Verilecek Olan Sevgi Bayrağı, Sivaslı Gençler Tarafından Erzincanlı Ge-ERZİNCAN, Her yıl Erzincan - Sivas sınırı olan 2 bin 100 rakımlı Kızıldağ'da yapılan Sevgi Bayrağı devir teslim töreni bu yıl yağışlı hava nedeniyle Refahiye ilçesinde gerçekleşti. Devir teslim törenine Erzincan Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Sivas Vali Vek


Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere gittiği Samsun'a çıkışını temsil eden ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e verilecek olan Sevgi Bayrağı, Sivaslı gençler tarafından Erzincanlı gençlere teslim edildi.
Her yıl Erzincan - Sivas sınırı olan 2 bin 100 rakımlı Kızıldağ'da yapılan Sevgi Bayrağı devir teslim töreni bu yıl yağışlı hava nedeniyle Refahiye ilçesinde gerçekleşti.
Devir teslim törenine Erzincan Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Sivas Vali Vekili İsmail Koşum, Erzincan Belediye Başkanı Yardımcısı Seyfullah Kaban ile her iki ilin kamu kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan katıldı. "Her şey vatan için" sloganıyla Sevgi Bayrağı eşliğinde tören alanına gelen Sivaslı gençler, Erzincanlı gençlerle buluştu. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı.
Ardından Sivaslı gençler, Sivas Vali Vekili İsmail Koşum'a Sevgi Bayrağı'nı teslim etti. Bayrağı teslim alan Sivas Vali Vekili İsmail Koşum, milli bağımsızlığa giden yolda büyük bir onurla taşınan şanlı bayrağın Sivaslı Gençler tarafından Erzincanlı gençlere teslim edilmek üzere Refahiye'ye getirildiğini söyledi. Koşum, "Bağımsızlığımızın, birliğimizin, namusumuzun, şerefimizin ve kutsal saydığımız tüm değerlerimizin timsali olan ay yıldızlı bayrağımızın gençlerimiz tarafından taşınması 92 yıl önce atalarımızın bağımsızlık mücadelesindeki cesaret, feragat, sorumluluk ve fedakarlıklarının, aynı bilinçle yine torunları tarafından da yüklenildiğinin anlamlı bir göstergesidir." dedi.
Vali Koşum konuşmasının ardından Sevgi Bayrağı'nı öperek Erzincan Vali Vekili Abdullah Çiftçi'ye teslim etti. Vali Vekili Çiftçi yaptığı konuşmada ise "Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamanız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında kenetlenerek huzur ve güvenliğimizin bozulmasına fırsat vermemeliyiz. Atalarımızdan devraldığımız bu kutsal emanetin ağır sorumluluğu siz sevgili gençlerimizin omuzlarındadır. Bu emanete, ömrünüzün sonuna kadar büyük bir vakar ciddiyetle sahip çıkacağınızda asla şüphemiz yoktur." şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından Sivas Vali Vekili Koşum, Erzincan Vali Vekili Çiftçiye çiçek ve üzerinde Atatürk'ün Sivas Kongresi'nde Sivaslı delegelerle çektirdiği fotoğrafı hediye etti. Çiftçi de, Koşum'a Erzincan'a özgü el işlemeli bakır bir tepsi hediye etti. Sevgi Bayrağı'nı teslim alan Erzincanlı gençler, bayrağı Refahiye'den Erzincan'a getirmek üzere koşmaya başladı.
Erzincan'a gelen Sevgi Bayrağı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ile Erzincan Valisi Abdulkadir Demir tarafından teslim alındı.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Abdulkadir Demir, Erzincan Belediyesi Vekili Mehmet Şireci, Emniyet Müdürü Ahmet tüzel, askeri erkan ve davetliler katıldı.
Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı. Programda konuşma yapan Vali Demir, Sevgi Bayrağı'nın bir gece Erzincan'da ağırlanmaktan onur duyduklarını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından konuşmaların ardından Vali Demir, Erzincanlı sporcu gençler tarafından getirilen Sevgi Bayrağı'nı teslim aldı.Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1513 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı: 0

Copyright © 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası