Kapat

Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu

Tarih: 07.06.2013

Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu, Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu, Adres ve İletişim Bilgileri


FriendFeed ile Paylaş
ORHAN VELİ İLKOKULU
Telefon : 02163158626
Faks : 02163158629
E-Posta göndermek için tıklayınız
Adres : Aşık Veysel Mh. 3056 Sk. No11 Ataşehir /İstanbul

Kurum Kodu : 727395
Kurum Adı : ORHAN VELİ İLKOKULU
Telefon : 02163158626 Faks02163158629
WEB Adresi : http://orhanveliilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Aşık Veysel Mh. 3056 Sk. No11 Ataşehir /İstanbul
VİZYON
İstiyoruz ki; Bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgiyi kullanan, kullandığı bilgilerle yeni bilgiler üreten öğrencilerimiz olsun. Okul ortamında “Kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama” ilkesine uyulsun. Sevgi rehberimiz akıl pusulamız olsun. Bilgi teknolojilerini kullanmak okulumuzda genel geçer amaç olsun. Velilerimiz bize inanç göstersin ve uyguladığımız projeye destek versin. Anlayış, dostluk, paylaşma ve iletişim en önemsenen kavramlarımız olsun.
MİSYON
Kendimizi bilimin ve insanlığın, toplumun ortak değerlerinden yararlanan, geliştiren ve toplumu ileri götüren lokomotif olarak yetiştirmek, her gün daha ileriye ve güzele koşmak. Atamızın işaret ettiği uygarlık yolunda okul olarak karanlığa bir mum yakmak ve düşünüleni yapmak.Bilgi teknolojilerini etkin olarak kullanan kullanımını teşvik eden kendini ve çevresini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmek.
BAŞARILAR
*Okulumuz 2011 Toplam Kalite Yönetimi Ekip Raporu "Okulumuz Rengarenk"çalışmasıyla İlçe birincisi olmuştur. *Okulumuz öğrencisi Betül YANGÖZ "Kütüphane Haftası" konulu Resim Yarışmasında İlçe birincisi olmuştur.

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz 1978-79 öğretim yılında Üsküdar 1 Mayıs 1. Okulu olarak açıldı. Okulumuz bu öğretim yılının Mart ayında Üsküdar Sosyal Meskenler İlkokulu, Üsküdar Bekir Esener İlkokulu ve Yeni Sahra Mahallesi Ankara İlkokulu öğrencilerinden gelen nakillerle eğitim-öğretime başladı.
1979-1980 öğretim yılında 1 Mayıs E-5 İlkokulu adını aldı. Bu öğretim yılında ilk kez yeni kayıt yapıldı. Ve şimdiki binanın yerinde olan barakalarda eğitim öğretime başladı.1980-1981 yılında adı Orhan Veli İlkokulu olarak değiştirildi. 1982-83 öğretim yılının sonuna kadar baraka, çevredeki binaların ve dükkanların katlarında eğitim öğretime devam edildi.1983-84 öğretim yılında, şimdiki Mustafa Kemal Lisesinin bulunduğu binaya geçildi. Bu arada içinde bulunulan bina yerinde barakalarda eğitim sürdürülüyordu.
1983-1984 öğretim yılında orta okul bölümü açıldı. Çevrenin tek orta okulu olması nedeniyle öğrenci sayısı 1000 kadar olmuştur. 70’li yıllardan sonra; Güneydoğu olayları, Erzincan depremi ve kırsal kesimdeki iş imkanlarının zayıf olmasından dolayı İstanbul’a büyük bir göç başlamıştır. Bu bölgenin gecekondu yerleşimi için uygun olması sebebiyle mahalledeki nüfusu artmıştır. Bu nedenle okulumuzun eski binası yetersiz hale gelince eski barakaların yerine, bugünkü okul binası inşaa edildi.
1992 - 1993 yılında tamamlanan bina bu öğretim yılında hizmete girdi.1990-199l öğretim yılında Orhan Veli İlkokulu ve orta okulu. Birleştirilerek okulumuzun adı şimdiki adı olan Orhan Veli İlköğretim Okulu oldu. 0 tarihten günümüze kadar lköğretim olarak eğitim öğretim işlerini sürdürmektedir.Okulun iki binası olması ilköğretim olduktan sonra normal eğitime dönülmesine neden oldu. Mahalleye olan hızlı göçün durması, çevrede yeni mahalleler kurulması, yeni ilköğretim okullarının açılması gibi nedenlerle okulun öğrenci sayısında bir düşme meydana geldi. Önceleri 2000 civarında olan öğrenci sayısı giderek 1500’e ve bu günlerde 1000 civarına düşmüştür. Öğrenci mevcudunun azalması nedeniyle eski bina boşaltılarak MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne devredildi. Eski binaya Mustafa Kemal Lisesi kuruldu.
Bugün, okulumuzda 800’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır. 29 öğretmen, 1 memur personeli oluşturmaktadır.

OKUL İDARİ YÖNETİMİ

Suna ERİKLİ
Aslı PEKİN

Öğretmen Kadromuz
Sema YILDIZ
Anasınıfı
Koray TURAN
Sınıf Öğretmeni
N.Bahar ERDEN
Sınıf Öğretmeni
Leyla ALGIN
Sınıf Öğretmeni

Serpil ÖZTÜRK
Sınıf Öğretmeni
Özlem ÖNCEL
Sınıf Öğretmeni
Meryem AK
Sınıf Öğretmeni
Şeyda KOÇ

Sınıf Öğretmeni

Fatma KETENCİ
Sınıf Öğretmeni
Keziban KESİCİ
Sınıf Öğretmeni
Yeşim IŞIK
Sınıf Öğretmeni
Pembe ERYILMAZ
Sınıf Öğretmeni

İ.Zeynep ÖZÇELİK
Sınıf ÖğretmeniEtiketler: Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu, Adres, İletişim Bilgileri, nasıl gidilir, nerede, harita, adres,

Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu Haritası
Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu 5.4 / 10 puan almıştır. Bu puan 7 kullanıcı puanı 1 yorum baz alınarak oluşturulmuştur.
Ataşehir, Orhan Veli İlkokulu Adres:
.
Telefon:
Bu Haber Toplam 373 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya