Kapat

Aikishobu Dojo yakın savunma teknikleri eğitimi

Tarih: 01.10.2011

Aikishobu Dojo Yakın Savunma Teknikleri Eğitimi, Aikishobu Dojo'dan Bir Aylık Self Defense (Yakın Savunma) Teknikleri Eğitimi 360 TL Yerine 89 TL! (Beş Aylık Eğitim 399 TL)


FriendFeed ile Paylaş
Kayıt ve bilgi için: 0216 573 58 46
Aikishobu Dojo'dan Bir Aylık Self Defense (Yakın Savunma) Teknikleri Eğitimi 360 TL Yerine 89 TL! (Beş Aylık Eğitim 399 TL)
Ataşehir’de hizmet veren Aikishobu Dojo'dan bir ve beş aylık Self Defense (Yakın Savunma) Teknikleri Eğitimi ile her yerde daha güvende hissedin, hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyun!

Vuruş eğitiminden yerde mücadeleye, beden güçlendirmeden panik eğitimine, savunma tekniklerini Aikishobu Dojo ile öğrenin!

"Dövüş sanatı" olarak bilinse de temelinde barış taşıyan ve bilge bir felsefe üzerine kurulu Uzakdoğu sporları, bedeninizi güçlendirirken, zihninizi de rahatlatmayı başarıyor.

İnsana yalnızca zindelik değil, erdem ve disiplin de kazandıran, enerjisini ve zihnini verimli kullanmayı öğreten bir sporla tanışmak istiyorsanız, bugünün Groupon'u tam size göre!

Self Defense (Yakın Savunma)

Sokaktaki her türlü yakın tehdide karşı Aikishobu eğitmenleri tarafından hazırlanmış, son derece basit ve etkili; Aikido, Enshin, Karate, Jujutsu, Sambo teknikleri içeren savunma programıdır.

Verilen eğitim savunma ve saldırı içerikli gerçek, doğal bir anlayış içerisinde sürdürülür. Özel bir kıyafete gerek duyulmaz ve kadınların da rahatlıkla uygulayabileceği program oluşturulmuştur.
Taktiklerin her biri rakibin tabi saldırı atakları veya doğal tepkilerine karşı genel bir öğretidir
Kişide gerginliğin ve öfkenin egemen olduğu, adrenalinin en üst düzeye ulaştığı fiziksel tepkilere karşı genel taktikler mevcuttur. Bu taktiklerle istisnai durumlara da saldırılara karşı koyabilecek biçimde kurgulanmıştır.
Taktik anlayış içerisinde öncelikle saldırganın silahlı veya silahsız saldırı detaylarını kontrol etmek veya pasifize etmek yerine kişiyi bütünsel kontrol altına almak, etkisiz hale getirmek amaçlanmıştır.
Günlük hayatta, sokakta kendini korumak isteyen insanlar için öğrenilmesi mümkün, kolay bir yöntem oluşturulmuştur.


Program İçeriği:

Vuruş eğitimi
Kesici ve dürtücü silahlara karşı kendini savunma
Panik eğitimi
Yerde mücadele
Ayakta çıplak elle mücadele
Saldırı ve savunmanın doğasını öğrenme
Mekanın ve rakibin farkındalığı
Bedenin koordinasyonu ve güçlendirilmesi
Savaş sanatları kendini savunma stratejilerinde kullanılabilmektedir. Ancak Batı ülkelerinde özellikle şiddetin dozunun fazla yaşandığı ülkelerde geleneksel savaş sanatlarının öğrenimlerinin uzun olduğu, fazla tecrübe gerektirdiği ve pratik olmadığı gibi gerekçelerle modern savaş sanatlarından belirli tekniklerin bir araya getirildiği savunma stratejileri geliştirilmektedir.
Kendini savunmada en temel ilke fiziksel karşılaşmadan kaçınmaya çalışmak ve ancak mecbur kalındığı takdirde, gösterişe kaçmadan, güç ispatına girişmeden olabilecek en hızlı şekilde saldırganı bertaraf etmektir.

Self Defense’de gerçekçi senaryolarda basit hamleler ve pratik teknikleri kullanımına dayalı eğitim verilir. Tüm taktikler ve teknikler gerçek hayat koşullarında en fazla etkinlikte kullanılabilmesi için geliştirilmiştir.

Self Defense’in Amacı:

Kolay ve basit öğrenmeyi sağlamak
Beklenmeyene hazır olma iç güdüsünü geliştirmek
Kişinin kendisini keşfetmesini sağlamak
Her yapıda insana hitap etmek
Yaralanmadan kendini savunmayı sağlamak
Savunmada ortamından faydalanmayı ve her türlü nesneyi kullanmayı sağlamak
M. Lemi Bağdatlılar organizasyonuyla Okan Dokuzluoğlu ve Esen Derşor tarafından kurulan Aikishobu Dojo Haziran 2010'dan beri hizmet veriyor.

Aikishobu Dojo
Ali Nihat Tarlan Cad. Ertac Sok. No:8 Kat :4 , İçerenköy İstanbul
http://www.aikidonet.comEtiketler: Aikishobu Dojo adres ve iletişim, yakın savunma sporları eğitimi, yakın savunma fırsatları,
Bu Haber Toplam 886 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya