Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

AVCILAR'DA ÜCRETSİZ DANS KURSU

Tarih: 13.10.2010

AVCILAR'DA ÜCRETSİZ DANS KURSU, Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde her yıl yapılan ve büyük ilgi gören ücretsiz kış dönemi Kültür Okulu kursları kayıtları başladı.


7’den 70’e dans başlıyor


Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde her yıl yapılan ve büyük ilgi gören ücretsiz kış dönemi Kültür Okulu kursları kayıtları başladı. Başkan Değirmenci, “Bu ülkenin geleceği kültür ve sanatla yoğrulmuş gençlerin elindedir” dedi.


Avcılar halkının büyük ilgi gösterdiği ve ücretsiz olan Kültür Okulu kış dönemi eğitim çalışmaları için kayıtlarını yaptıran çocuk ve yetişkinler, uzman öğretmenler nezaretinde eğitim görecek.
Kültür Okulu eğitim çalışmalarının Barış Manço Kültür Merkezi atölye ve stüdyolarında akademisyen öğretmenler tarafından gerçekleştiğini söyleyen Avcılar belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, yetişkin ve çocuk kategorilerindeki kursların tamamının ücretsiz olduğunu ifade etti.
Çocuk kategorisinde tiyatro, halk oyunları, bale, resim ve müzik eğitimi çalışmalarının olduğunu belirten Değirmenci, yetişkinler kategorisinde ise, modern dans, tiyatro, halk oyunları, resim, bale Türk sanat müziği çalışmalarının yer aldığını söyledi.
Avcılar belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nin asıl amacının geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin bilgi ve birikimlerini arttırmayı hedeflediğini belirten Avcılar belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, “Demokrat, laik aydın gençler yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Karanlığa karşı sanat diyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Avcılar denilince, Kültür kenti akla geliyor” dedi.
Değirmenci şunları söyledi:
“Gençlerimize ve yetişkinlerimize yönelik eğitim çalışmalarımız, toplum bilincini geliştirmek, sanata olan ilgiyi arttırmak, düşünen, üreten bireyleri bir araya getirip ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu ülkenin geleceği kültür ve sanatla yoğrulmuş gençlerin elindedir. Bu çocuklarımız laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarıdır”…
Etiketler:
Bu Haber Toplam 11090 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Serpil KUşÇUOĞLU
31/10/2010 - 21:34
Avcılar dasn gösterilerini izledim, muhteşemdi.Tüm emeği geçenleri kutluyor, gençleri böyle güzel yönlendirenleri de saygılar sunuyorum. Ne mutlu Atatürk,ün gençlerine ,kıymetli zamanlarını bu tür sosyal etkinliklerle değerlendirenlere.Emeğinize sağlık.Avcılar Blediye Başkanımızı da yürekten kutluyorum, bu tür kültür etkinlikleri ni halka sunduğu için.

[1]
Toplam Yorum Sayısı: 1

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası