Kapat
 
 Firmanı Ekle - Arama Arşivi - Site İçi Arama:      


  Tüm İlçeleri
 Adalar
 Avcılar
 Bağcılar
 Bahçelievler
 Bakırköy
 Bayrampaşa
 Beşiktaş
 Beykoz
 Beyoğlu
 Büyükçekmece
 Çatalca
 Eminönü
 Esenler
 Eyüp
 Fatih
 Gaziosmanpaşa
 Güngören
 Kadıköy
 Kağıthane
 Kartal
 Küçükçekmece
 Maltepe
 Pendik
 Sarıyer
 Silivri
 Sultanbeyli
 Şile
 Şişli
 Tuzla
 Ümraniye
 Üsküdar
 Zeytinburnu
  Gazete Oku
 Akşam
 Birgün
 Bugün
 Cumhuriyet
 Evrensel
 Güneş
 Halka Tercüman
 Hürriyet
 Kurultay
 Milli Gazete
 Milliyet
 Ortadoğu
 Radikal
 Sabah
 Star
 Şok Gazetesi
 Takvim
 Türkiye
 Vakit
 Vatan
 Yeni Asya
 Yeniçağ
 Yeni Mesaj
 Yeni Şafak
 Zaman
  Önemli Adresler
 118 Rehber
 Adsl Kota Bilgi
 Askerlik İşlemleri
 Aöf Sonuçları
 Çalıntı Oto Sorgu
 Ehliyet Sonuçları
 IETT Seferleri
 Igdaş Borç Sorma
 Iski Borç Sorma
 Kpss Sonuçları
 M.E.B Sınav Sonuç
 Pasaport Başvurusu
 Piyango Sonuçları
 Sahte Para Sorgu
 Sayısal Loto
 Ssk Gün Hesabı
 Sürücü Puanı Sorgu
 Tc No Sorgu
 Tren Bilet Satış
 Vergi No Sorgu
 Önemli Telefonlar
 Ösym Sonuçları

ATAŞEHİR TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ

Tarih: 17.07.2010

ATAŞEHİR TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ, ATAŞEHIR BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIK İÇİN DEV ADIM “TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ”


ATAŞEHIR BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIK İÇİN DEV ADIM
“TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ”


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ataşehir Belediyesi arasında sağlık hizmetleri protokolu imzalandı.


1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren SGK'lı vatandaşlar Ataşehir Belediye Başkanlığı Türkan Saylan Tıp Merkezi'nden sağlık hizmeti alacak.
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Türkan Saylan Tıp Merkezi ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında hizmet protokolunun imzalandığını açıkladı. Başkan İlgezdi, yapılan görüşmelerin sonuçlandığını ve Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Haluk Tamgaç ile SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Uzman Dr. Hasan Çağıl'ın imzaladıkları protokolle 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren vatandaşların Türkan Saylan Tıp Merkezi'nden yararlanabileceklerini ifade etti.


Ataşehir için oluşturulan ATASES projesinin en önemli ayaklarından biri olan Tıp Merkezi'nin son teknolojiye sahip tıp cihazları ile tam donanımlı olarak hizmet vermeye hazır olduğunu söyledi. Ataşehirlilere çağdaş yaşamın en önemli ayaklarından biri olan sağlık hizmetlerini sunmak için başlatılan çalışmaların meyvesini vermeye başladığını belirten Başkan İlgezdi, Tıp Merkezine Türk kadınının yüz akı, bilim insanı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı eski Başkanı Prof. Dr Türkan Saylan'ın isminin Belediye Meclisinin kararı ile verildiğini açıkladı. .


TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ


Ataşehir Küçük Bakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Caddesi üzerinde, 1200 metrekare alan üzerinde, 8 katlı olarak kurulan Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdüdrlüğü Türkan Saylan Tıp Merkezi 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren SGK ile yapılan protokol gereği SGK'lı vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başlayacak.


Ataşehir Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi, Tıp Merkezinin fiyat politikasının; diğer belediyelere bağlı sağlık hizmet merkezleri ve Kızılay gibi kurumların fiyatlarının baz alınarak belirleneceğini açıkladı. Gamze Akkuş İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi olarak; bu merkezin yanısıra her mahallede sağlık ocaklarının yaygınlaşması ve daha çok Ataşehirlinin sağlık hizmetlerinden faydalanmasını hedeflediklerini de” vurguladı. Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi, Tıp Merkezi'nde kulak, burun, boğaz, göz hastalıkları, dahiliye, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları, pedagoji, aile hekimi uzmanlığı, acil servis ve diş polikliği, laboratuar bölümünde; röntgen, ultrason, kemik yoğunluğu ölçümü hizmetlerinin yanısıra evlilik, işe giriş ve ehliyetle ilgili sağlık raporlarının da verileceğini söyledi.
Ataşehir Belediyesi Türkan Saylan Tıp Merkezi'nde 21 kadrolu hekim, 9 hemşire, 2 acil tıp teknisyeni, 2 röntgen teknisyeni, 1 diş teknisyeni, 3 diş hekimi yardımcısı, 1 pedagog, 1 psikiyatri uzmanı, 2 laborant ve 20 kişilik yardımcı personel görev yapıyor.Etiketler:
Bu Haber Toplam 8450 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Sevilay GAYRETLI
24/12/2010 - 23:03
Ataşehir Belediyesinin verdiği hizmet güzel ama diş hekimi seçimi yanlış.......oradaki diş hekimi yüzünden iki dişimden oldum....

[1]
Toplam Yorum Sayısı: 1

Copyright © 2006-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
E-Posta: istanbulburda[@]gmail.com
Etik Anlayışımız! - Site Haritası